23

08.2013

11:37

Türi Ganvixi mehed Paide Miilijooksul teised

21. augustil toimunud Paide miilijooksus sai teises liigas mängiva Türi Ganvixi võistkond teise koha.

Miilijooksu, kus meeskonnas oli kaheksa inimest ja igaüks pidi jooksma 200 m võitsid kohalikud kergejõustiklased. Neile järgnesid Türi Ganvix, Koigi korvpalliklubi, Viking Window korvpalliklubi ja Järva-Jaani SK.

Ganvixi president Vitali Gansen ütles, et kergejõustiklased pididki selle jooksu võitma, sest jalgpallurite võit olnuks sama hea, kui kergejõustiklased oleks võitnud jalgpallimängu.

„Võistlus näitas, et vähemalt 200 m jaksavad jalgpallurid joosta,“ rääkis Gansen. „Mehed jäid esmakordselt toimunud võistlusega rahule, sest said end veidi teisel alal proovile panna.“

Võistluse korraldanud Kuma raadio juht Ervin Runnel ütles, et oma sünnipäeva on igal aastal tähistatud mõne suurema showga. „Kuna põhijooks on juba omaks võetud, siis otsustasime selle juurde ka liha kasvatada ja midagi muud korraldada ning nii see teatejooks teoks saigi,“ lausus ta.

Paide linnastaadionil toimusid Paide Miilijooksu nime all Eesti tänavuse hooaja esinduslikumad selle distantsi jooksud. Meestest võitis jooksu Soome viimaste aastate parim 1500 meetri jooksja Niclas Sandells ja naistest Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi ridadesse kuuluv Jekaterina Patjuk