17

11.2009

19:43

U-19 Eliitliigas võitis esikoha Tallinna FC Flora

Teisipäeval mängiti U-19 Eliitliigas viimase, 14. vooru mängud, kuid meister jäi endiselt selgumata. Kullapretendentide Valga FC Warriori ja Tallinna FC Flora kohtumine lõppes esimeste 2:0 võiduga. Esimese poolaja lõpus viis Tural Gurbanov valgalased juhtima. FC Flora, kellele piisas esikohale tulemiseks viigist, omas 84. minutil suurepärast väravavõimalust, kuid Erkki Junolainen ei suutnud realiseerida penaltit.

Kui ise ei löö, siis loogilise jätkuna kindlustas Rustam Gurbanov hoopis valgalaste edu, lüües 87. minutil lõppseisuks 2:0. Nüüd on olukord selline, et Flora on kogunud 34 punkti Warriori 31 vastu, kuid nii Floral, kui ka Warrioril on veel ees üks vahelejäänud mäng, mis peetakse 20. novembril. FC Florale piisab esikohale tulemiseks viigist.

Teistes tänastes mängudes võitis JK Sillamäe Kalev/Narva JK Trans Vladislav Fjodorovi 89. minuti väravast JK Tallinna Kalevi 1:0, FC Kuressaare/Pärnu JK Vaprus peale nappi 1:0 poolajaedu TJK Legioni kindlalt 4:0. Viimasena kohtusid Paide Linnameeskond ja Nõmme JK Kalju. Väravateta avapoolaja järel sattusid nõmmelased hoogu ja võitsid Paidet koguni 6:0.

Reedel toimus turniiri kaks viimast kohtumist. Tallinna FC Flora alistas FC Kuressaare/Vapruse meeskonna 5:0 ja kindlustas endale ka esikoha. Valga FC Warrior ei suutnud JK Tallinna Kalevi vastu 3:3 viigist enamat.