22

02.2024

14:52

U19 Eliitliiga Meistriliiga poolfinalistid selgusid kindlate võitudega

U19 Eliitliiga Meistriliigas peeti 20. ja 21. veebruaril viimased alagrupikohtumised, mille järel kindlustas koha poolfinaalis neli meeskonda: JK Tallinna Kalev, JK Narva Trans, Tartu JK Tammeka ja Tallinna FCI Levadia.

Alagrupifaasis võimsat minekut näidanud ja juba enne viimast mängu koha poolfinaalis kindlustanud JK Tallinna Kalev ei vääratanud ka Viimsi JK vastu: kirja saadi 3:0 võit. Mängu saatus otsustati juba avapoolajal ning vastase omavärava ja Evert Talviste tabamuse toel oldi kümnendaks minutiks kaheväravalises eduseisus. Lõppseisu vormistas 37. mänguminutil Hannes Planken. Kalev teenis 9 punktiga A-alagrupis kindla esikoha ning ei lubanud vastastel endale kolme kohtumisega lüüa ühtki väravat.

Kindla võiduga sammus poolfinaali ka JK Narva Trans, kes alistas 4:0 A-alagrupis kolmanda koha teeninud Viljandi JK Tuleviku. Kohtumise eel võrdsetel punktidel olnud meeskondade vahelise mängu avapoolaeg oli tasavägine, kuniks Trans 36. oma väravatearve avas. 40. minutil oli Transi kasutada ka penalti, mida realiseerida ei õnnestunud, ent juba minut hiljem tõi kaheväravalise edu tabloole Nikita Muravljov. Trans lõi kaks väravat ka teisel kolmveerandtunnil: 61. minutil oli täpne Jegor Žuravljov ning kuus minutit hiljem vormistas lõppseisu Arnas Besigirskis.

B-alagrupi lõpetas liidrikohal Tartu JK Tammeka, kes teenis viimases alagrupimängus Pärnu JK Vapruse üle 6:1 võidu. Tammeka sai hoo vooru suurima võidu vormistamiseks sisse juba avapoolajal, mis lõpetati tänu Robin Mathias Müüri kübaratrikile 3:0 eduseisus. Kohe teise poolaja algul vähendas Vapruse kaotusseisu Romet Nigula. Tammeka toibus sellest aga kiiresti: 49. minutil realiseeris penalti Herman Pedmanson, 7 minutit hiljem oli täpne Akaki Gvineria ning 6:1 lõppseisu tõi tabloole Renat Samulin.

Viimase poolfinaalikoha jagasid omavahelises mängus Tallinna FC Flora ja Tallinna FCI Levadia ning 2:0 võiduga pääsesid nelja parima hulka Levadia noored. Tasavägises mängus õnnestus Levadial väravate arve avada alles 85. minutil, mil täpne oli Romeo Aan ning lõppseisu tõi 90. minutil tabloole Hubert Liiv. Kohtumise kaalukust ilmestab ka asjaolu, et pärast mõlemat Levadia väravat teenis Flora punase kaardi ning mäng lõpetati seega väljakul üheksakesi.

U19 Eliitliiga Meistriliiga põhiturniiril oli võistlustules kaheksa meeskonda. Kahte neljaliikmelisse alagruppi jagatuna kohtusid meeskonnad omavahel ühe korra ning kummagi alagrupi kaks parimat pääsesid liiga finaalturniirile.

Poolfinaalides kohtuvad omavahel JK Tallinna Kalev ja Tallinna FCI Levadia, kes kohtuvad 24. aprillil kell 19, ning Tartu JK Tammeka ja JK Narva Trans, kes lähevad vastamisi 25. aprillil kell 19. Sportland Arenal toimuvate mängude võitjad pääsevad edasi U19 Eliitliiga Meistriliiga finaali, mis peetakse A. Le Coq Arenal 24. mail.

Liiga mängude kalendri ja tulemustega saab tutvuda EJLi kodulehel.