14

02.2021

21:02

U19 Eliitliiga Meistriliigasse pääsesid Tabasalu ja Kalju

Täna peeti Sportland Arenal kaks olulist kohtumist, kui selgusid U19 Eliitliiga Meistriliigas osalejad. Play-off kohtumistes saatis edu JK Tabasalu ja Nõmme Kalju FC noortemeeskondi.

Päeva esimese kohtumise võitja selgus penaltiseerias. Paide Linnameeskond - Nõmme Kalju FC matši avapoolajal väravaid ei löödud, kuid teisel poolajal sahistasid mõlemad võrku kahel korral. Paide asus Kevin Joshua Kanne väravast 56. minutil juhtima, kuid Osvald Toome suutis minut hiljem mänguseisu viigistada. Sander Soo viis Järvamaa meeskonna 75. minutil taas ette, kuid Kert Miltopi tabamus 81. minutil tegi seisuks 2:2.

Järgnenud penaltiseerias tõusis Kalju kangelaseks kaks penaltit tõrjunud Robert Tischler. Kevin Kärp suutis Paide esimese penalti realiseerida ning normaalajalgi skoori teinud Miltopi närv pidas vastu ka penaltiseerias. Kuid seejärel tõrjus Tischler vastase penalti ja ning Kristjan Rattaseppa löögi järel asus Kalju penaltiseeriat juhtima. Seejärel olid kõik trumbid juba Kalju käes, sest Tischler suutis järjekordse penalti tõrjuda ning pärast Karl Stefan Lille lööki oli kolme vooru järel Kalju edu kaheväravaline. Kuigi Kanne penalti hoidis veel Paide lootuseid elus, siis Joosep Piirisild tegi juba järgmise löögiga penaltiseeriale Kalju jaoks eduka lõpu.

Päeva teises mängus oli samuti otsustavaks penalti, kuid seda normaalajal, kui Dinars Ekhratsi 36. minuti penaltist võitis JK Tabasalu 1:0 Viljandi JK Tuleviku meeskonda. 18-aastane Ekharts tundub hooaja alguses teravas vormis olevat, sest eelmisel nädalal lõi ta Tabasalu esindusmeeskonna eest Pärnu Jalgpalliklubi võrku 4:2 võidumängus neli väravat.

U19 Eliitliiga Meistriliiga A-algrupis mängivad tänavu FC Nõmme United, Tallinna FC Flora, Tartu JK Tammeka ja Tabasalu. B-alagruppi kuuluvad JK Tallinna Kalev, FCI Levadia, TJK Legion ja Kalju.

Alagrupiturniiri esimesed mängud peetakse uuel nädalal, 18. ja 19. veebruaril Sportland Arenal. Alagrupiturniiril mängivad kõik meeskonnad omavahel ühe korra. Aprilli keskel toimuvatesse poolfinaalidesse pääsevad mõlema alagrupi kaks paremat. U19 Eliitliiga Meistriliiga finaal toimub klubijalgpalli pidupäeva raames 22. mail A. Le Coq Arenal.

U19 Eliitliiga Meistriliiga võitja pääseb UEFA noorteliigasse, kui Eestis sinna koha saab. UEFA nõuab oma noorteliigas, et platsil käiksid klubis treenitud mängijad, Eliitliiga Meistriliiga reeglid on analoogsed. Võistlustele võib üles anda 2003–2005 sündinud mängijaid ja lisaks kuni viis klubis treenitud mängijat, kes on sündinud 2002. aastal.

Registreerimisel saatsid klubid mängijate nimekirjad, mida hindas Eesti Jalgpalli Liidu tehniline osakond selle järgi, kas mängija on esindanud noortekoondisi, mänginud Premium või Esiliigas, noorte tippliigades või mujal. Otse alagrupiturniirile pääsesid kuus meeskonda, neli meeskonda mängisid play-off kohtumisi.