16

08.2018

09:49

UEFA Superkarika võitis Atlético Madrid

Tänavuse UEFA Superkarika võitis Atlético Madrid, kes alistas A. Le Coq Arenal peetud kohtumises lisaajal 4:2 Real Madridi.

Lillekülla kogunenud publik ei pidanud pettuma, sest pärast suurejoonelist avatseremooniat algas kohtumine hoogsalt, kui juba avaminutil viis Diego Costa Atlético juhtima.

Realil oli vastus olemas 27. minutil, mil Gareth Bale’i tsenderduse lõi peaga väravasse Karim Benzema.

Real asus teisel poolajal mängus juhtima 2:1. Juanfran mängis karistusalas palli käega ning Reali kapten Sergio Ramos lõi penalti Jan Oblaki seljataha.

Atlético Madrid ei andnud alla ning taas oli väravalööjaks Diego Costa, kes suutis mänguseisu 2:2-le viigistada 79. minutil. Kuigi Realil avanes otsustavatel hetkedel suurepärane võimalust mäng normaalajal enda kasuks kallutada, ei tabanud Marcelo palli ning ajalooline finaal Eestis läks lisaajale.

Atlético otsustas mängu saatuse lisaaaja esimesel poolajal. Saúl viis suurepärase löögiga meeskonna 98. minutil juhtima ning Koke tegi 104. minutil seisuks 4:2.

Atlético Madridi jaoks oli tegu kolmanda UEFA Superkarikaga. Sama palju on neid võitnud Ragnar Klavani koduklubi Liverpool. Neist edukamad on olnud eilne finalist Real Madrid (4 võitu) ning Barcelona ja A.C. Milan viie trofeega.