31

07.2011

09:28

Ühtlaselt tugev Kalju võitis Kalevit

Nõmme Kalju domineeris kibeda konkurendi Sillamäe Kalevi vastu mängu algusest lõpuni ja isegi Hidetoshi Wakui eemaldamine teise poolaja alguses ei suutnud väärata nende 3:0 võitu.

Kalju vastu uute meestega täiendatud koosseisu väljakule saatnud Kalev pidi esimese palli oma võrgust välja võtma juba 2. minutil, kui Oliver Konsa kasutas ära segaduse kastis ja lõi läbi meestesumma 1:0.

Võõrustajad jätkasid domineerimist. 16. minutil näitasid priimat üksteisemõistmist Kristen Viikmäe ja Tarmo Neemelo, mille tulemusena Viikmäe ka 2:0 lõi.

"Super mäng oli. väga hästi alustasime, häälestus mänguks oli super,” kiitis keskkaitsja Alo Bärengrub. “Teise poolaja alguses võtsime lõdvemalt. Toshi teine kollane kaart tegi meie elu raskeks ning pidime hakkama rohkem kaitses tööd tegema.”

Hidetoshi Wakui teenis teise poolaja alguses nelja minuti jooksul kaks kollast kaarti, mis jättis Igor Prinsi hoolealused 53. minutist alates kümnekesi. Arvulises enamuses tegutsedes muutus tasapisi ohtlikumaks ka Kalev, kuid hoopis Kalju lõi oma kolmanda värava.

Vasturünnakul olles söötis Konsa viiekasti taga oodanud Neemelole, kes oma kontole hooaja 14. värava lisas.

"Ootasime raskemat mängu. Kalju oli täna hea Kerdist Neemeloni – üldse oli kogu meeskond väga hea,” rääkis Kalju treener Getulio Aurelio. “Kuigi teisel poolajal saadeti Toshi puhkama, jätkasime me võitlust ja lõime veel kümnekesi ühe värava lisaks. Atmosfäär staadionil oli täna super, fännid laulsid, mäng oli põnev. Meie meeskonna üks parimaid võite sel hooajal.”

Sillamäe eest mängis koguni viis värsket lisandust: ka kaks aastat tagasi Kalevit esindanud Eimantas Valaitis ja Evaldas Užkuraitis, Leedust kodumaale naasnud Artjom Dmitrijev, leedukas Gediminas Kruša ja lätlane Romans Gladilins, kellele see oli neljas matš Kalevi särgis.

Kalevi puurilukk Michael Patrick Kaltenhauser tõi uute mängijate lisandumise ka üheks põhjuseks, miks Kaljule tugevamat vastupanu ei suudetud osutada. "Täna näitas Kalju, et on parem meeskond. Me tegime palju individuaalseid vigu, mis võisid olla ka tingitud sellest, et meil toimus meeskonnas väike verevahetus,” rääkis Kaltenhauser.

Võit hoiab Kaljut tiitliheitluses – Florast jäädakse maha vaid kahe punktida, kuid seda siiski kahe enampeetud mängu juures. Lähimajad jälitajad Trans ja Levadia on samas kolme punkti kaugusel. Sillamäe püsib viiendal positsioonil.

Järgmisel laupäeval kohtub Kalju kell 17.00 algavas telemängus Maarjamäel Levadiaga, Sillamäe võõrustab kell 19.30 FC Viljandit.

30. juuli kell 19:30 Hiiu kunstmurustaadion (Pidu tn 11, Tallinn)
NÕMME JK KALJU - JK SILLAMÄE KALEV  3:0 (2:0)
Väravad
: 2. Oliver Konsa, 18. Kristen Viikmäe, 81. Tarmo Neemelo
Hoiatused: 49., 53. Hidetoshi Wakui, 90.+1. Juri Jevdokimov - 53. Sergey Mironov, 90.+1. Gediminas Kruša
Eemaldamine: 53. Hidetoshi Wakui

JK Kalju: 69-Kütt, 3-Koogas, 5-Bärengrub, 4-Gutierrez, 14-Kallaste, 10-Konsa, 7-Puri, 11-Viikmäe (69. 18-Terehhov), 99-Neemelo (90.+2. 19-Kouadio), 75-Wakui, 15-Jevdokimov.
Varus: 1-Savitski, 6-Mitsuyama, 18-Terehhov, 25-Vnukov, 26-Kovtunovitš, 12-Tšegodajev, 19-Kouadio.

JK Sillamäe Kalev: 16-Kaltenhauser, 25-Gladilins, 3-Valaitis, 12-Dudarev, 18-Nesterovski, 11-Andrejev, 13-Mironov, 17-Vihrov, 33-Užguraitis (56. 23-Paponov), 21-Novikov (76. 77-Kruša), 8-Dmitrijev.
Varus: 1-Starodubtsev, 27-Aleksejev, 2-Cherkasov, 23-Paponov, 77-Kruša.

Mänguolud: +18, pilves ilm, vihma ei saja; kunstmuru heas seisukorras.