05

06.2012

18:20

Uus karikasari algas üllatusega

Täna tehti algust uue, Eesti 2012/2013. aasta karikavõistluste mängudega. Kokku osaleb seekordses sarjas 112 meeskonda alates Meistriliigast kuni Rahvaliigani, keda esindab FC Helios.

Esimeses ringis, 1/64-finaalis toimub kokku 48 mängu. Esimestena läksid Kernu põhikooli staadionil vastamisi IV liiga keskmik FC Haiba ja teise liiga üks liidritest TJK Legion. Koduväljakueeliseid kasutanud FC Haiba jäi peale 4:3.

Mängu algus üllatust ei lubanud, sest Legion asus 28. minutiks Rauf-Roman Mikailovi ja Gleb Sinitsini löökidest 2:0 juhtima. Kuid mis kergelt tulnud, see ka poolaja lõpuks kergelt kadus, sest Priit Zoova lõi 37. ja 45. minutil kaks vastuväravat.

Legion esialgu end häirida ei lasknud ja asus 49. minutil Deniss Vassiljevi löögist uuesti juhtima. Suure ootamatusena lõi aga Haiba 52. ja 53. minutil jällegi kaks kiiret väravat ja asus 4:3 juhtima. Täpsed olid Markko Kivi ja Kristjan Jägel. Kuigi mängu lõpuni jäi veel palju aega, skoor enam ei muutunud ja FC Haiba oli saanud oma ajaloo ilmselt parima võidu.

Kahjuks mäng publikule eriti korda ei läinud, sest kohal viibis üks Leegioni poolehoidja ja paar muud pealtvaatajat. Haiba fänne ei täheldatud.

Karikavõistluste 1/64-finaali avamängu eelvaade:

5. juunil kell 19:00 Kernu põhikooli staadionil
FC HAIBA - TALLINNA JK LEGION

FC Haiba peatreener Alar Tõugjas: "Tuleb raske mäng. Vastane on selge favoriit. Kuid kui suudame oma mängujoonisest kinni pidada, siis loodetavasti on meilgi omad võimalused."

Mängija Alar Tõugjas: "Favoriidi koormat kandval võistkonnal on alati raskem mängida, seega peaks ka meil tekkima omad võimalused. Kui me suudame need realiseerida, siis on kõik võimalik."

TJK Legioni president Mihhail Artjuhhov: "Selle hooaja eesmärgid on meil väga kõrged, kaasarvatud karikasarjas, kus tahame esineda väga edukalt."

Mängija Pavel Dõmov: "Selles mängus soovime näidata, et meie noor meeskond on väga tugev!"

Peakohtunik: Uno Tutk
Abikohtunikud: Gaius Mets, Martin Kaljuste