15

01.2024

13:56

Vaprus kindlustas koha U19 Eliitliiga Meistriliiga põhiturniiril

Pühapäeval, 14. jaanuaril selgus EJLi jalgpallihallis tänavuse U19 Eliitliiga Meistriliiga lõplik koosseis, kui eelringi otsustavas mängus pani oma paremuse maksma Pärnu JK Vaprus.

Eelringi viimases mängus läksid vastamisi JK Tabasalu ja Pärnu JK Vaprus, kes olid koha otsustavas mängus taganud tänu võitudele vastavalt Tallinna JK Legioni ja Paide Linnameeskonna üle. Omavahelist kohtumist läks Tabasalu 37. minutil juhtima, kui penaltipunktilt oli täpne Art Albert Anepaio. Teisele poolajale tuli Vaprus vastu uue hingamisega ning juba 48. minutil tõi Marten-Chris Paalberg tabloole viigiseisu. 70. minutist alates jäi Tabasalu punase kaardi tõttu ühemehelisse vähemusse ning Vaprus kasutas eelise edukalt ära: kaheksa minutit hiljem viis Emil Dolgov meeskonna juhtima ning Paalberg vormistas 88. mänguminutil lõppseisuks 3:1.

Võidu toel kindlustas Vaprus koha U19 Eliitliiga Meistriliiga põhiturniiril, kus on võistlustules kaheksa meeskonda. Kahte neljaliikmelisse alagruppi jagatuna kohtuvad meeskonnad omavahel ühe korra, misjärel pääsevad kummagi alagrupi kaks parimat liiga finaalturniirile. Poolfinaalide võitjad pääsevad edasi U19 Eliitliiga Meistriliiga finaali, mis peetakse A. Le Coq Arenal 24. mail.

U19 Eliitliiga Meistriliiga koosseis:

A-alagrupp: JK Tallinna Kalev, JK Narva Trans, Viimsi MRJK, Viljandi JK Tulevik
B-alagrupp: Tartu JK Tammeka, Tallinna FC Flora, Tallinna FCI Levadia, Pärnu JK Vaprus

U19 Eliitliiga Meistriliiga põhihooaja avavooru kohtumisi peetakse 23. ja 24. jaanuaril. Liiga eelringi ja põhihooaja mängude kalendri ja tulemustega saab tutvuda EJLi kodulehel.