03

05.2024

22:43

VIDEO | Aprillikuu parim mängija ja Komissarov aitasid Kaljul alistada Tammeka

A. Le Coq Premium liiga üheksas voor algas täna, 3. mail, kui Nõmme Kalju FC alistas väravaterohkes kohtumises 4:2 Tartu JK Tammeka.

Kell 19.00 Sportland Arenal alanud kohtumise esimene ohtlik moment tekkis 12. minutil külalisvõistkonna värava all, kui värske aprillikuu parima mängija Promise Davidi löök läks veidi Richard Alandi värava tagapostist mööda. Neli minutit hiljem oli Kanada ründaja taas aktsioonis, kui tema sööt leidis Tammeka karistusalast vabana Nikita Komissarovi, kes viis 16. minutil Kalju kohtumist 1:0 juhtima. Kaks minutit hiljem oli Kalju poolkaitsja lähedal oma mängu teisele väravale, kuid tema karistuslöögi hoidis Aland tõrjega väravast eemal. 20. minutil tekkis Tammekal mängu esimene ohtlik šanss, kui Olawale Tanimowo tsenderdus tabas ootamatult Kalju värava latti. 23. minutil oli aga mänguseis viigis, kui nurgalöögi järel karistusalast eemale klaaritud pall maandus Kevin Burovi jalal, kes vajutas selle tugevalt ja täpselt posti kõrvale Kalju väravasse. Sellel hooajal esimesed minutid kõrgliigas teeninud ääreründaja jaoks oli tegemist karjääri teise Premium liiga väravaga. Mõlemad tabamused on sündinud just Nõmme Kalju vastu. Iluväravad jätkusid 30. minutil, kui Kalju karistuslöögi sooritas taaskord Komissarov. Ka seekord sai Aland pallile näpud vahele, kuid mitte piisavalt, et see väravast eemal hoida. Komissarovi mängu teine värav viis Kalju kohtumist juhtima. Tammeka vastas neli minutit hiljem, kui Giacomo Uggeri sööt leidis Kalju karistusalast Ahmed Adebayo Basheri, kes pööras end oskuslikult Yohan Mannone pealt maha ning teise puutega saatis palli Henri Perki väravavõrku. See oli Nigeeria ründaja hooaja kuues tabamus. Poolajale suundus eduseisus siiski Kalju, kes läks mängu uuesti juhtima vaid 83 sekundit pärast Tammeka viigiväravat. Seekord oli täpne kahele esimesele väravale eeltöö teinud David.

Teine poolaeg möödus rahulikumas tempos võrreldes esimesega. Paremaid väravavõimalusi omas Kalju, kes lõi 81. minutil kohtumises neljandat korda palli Tammeka väravasse. Pavel Marini läbisööt leidis taas Davidi, kes saatis palli Alandist mööda ning lõi sellega oma hooaja kaheksanda värava kõrgliigas. 89. minutil oli Nikita Ivanov lähedal Kalju viiendale tabamusele, kuid tema alumisse nurka suunatud karistuslöögi Aland tõrjus.

4:2 tulemusega lõppenud kohtumise järel teenis Kalju hooaja kuuenda võidu, Tammeka neljanda kaotuse. Nõmme klubi lõpetas esimese ringi 20 punktiga teisel kohal, Tammeka on teiste üheksanda vooru kohtumiste eel endiselt 11 punktiga viiendal real.

Nõmme Kalju FC kahe värava autor Nikita Komissarov: "Ise nägite väravat, mis see vend [Kevin Burov] lõi keskelt – täielik pomm ja üllatus meie jaoks. Teise värava ajal lasime ka väga lihtsalt läbi, aga õnneks meil on Promise ründefaasis! Kolm punkti käes, lõpuks on kõik hästi."

Tartu JK Tammeka poolkaitsja Giacomo Uggeri: "Ainult võitlusega mänge ei võida. Tuleb aju, tarkust ja natuke mõistust ka kasutada."