27

01.2024

21:23

VIDEO | Bunker Partner kindlustas põhiturniiri esikoha, Viimsi naasis võidupunktidele

Täna, 27. jaanuaril tõmmati joon alla Coolbet saaliliiga 13. mänguvoorule, kus võidutsesid kõik esineliku meeskonnad. Neist suurima võidu teenis tabeliliider Tallinna FC Bunker Partner, kes kindlustas endale põhiturniiri esikoha.

Sillamäe FC NPM Silmet pikendas oma võiduseeria neljavooruliseks, kui võõrsil löödi Rummu Dünamo võrku kümme vastuseta väravat. Väravasuu lahtimurdmiseks kulus meeskonnal vaid 37 sekundit, esimesel poolajal suudeti võrku sahistada veel kolmel korral. Teisel poolajal enam kui duubeldati oma tabamuste arv ning enda nimele kirjutati kümneväravaline võit. Neljal korral oli Silmeti eest täpne Anton Pfening, kahel korral sahistas võrku Pablo Cesar Ortega Herrera ning ühe tabamuse lisasid Raul Männi, Volodymyr Lonshakov, Anton Sirotkin ja Andrei Gaidai. Silmet jätkab 28 punktiga kolmandal positsioonil, jäädes teisest kohast vaid ühe punkti kaugusele. Rummu Dünamo on kogutud kuue silmaga tabeli seitsmendal real.

Kuigi Jõhvi FC Phoenix ja Tartu vald Ravens Futsal olid mõlemad varasematest omavahelistest kohtumistest kogunud kolm võitu, siis 13. vooru ja teenitud 8:1 võiduga tõusis omavaheliste mängude tulemusi domineerima Ravens Futsal. Mõlemal poolajal neli väravat löönud Ravens Futsali ainus eksimus iseenda seljataha tuli 25. minutil, kui Phoenixi eest skooris Ivan Radionov. Võitjameeskonna eest oli kolmel korral täpne Erki Mõttus, kahel korral Ken-Krister Uuspalu ning ühe värava lisasid Eduard Desjatski ja Kristan Paapsi. Üks tabamus läks meeskonnale kirja Phoenixi omaväravast. Tartu vald Ravens Futsal paikneb pärast põhiturniiri eelviimast vooru neljandal real, olles kogunud 27 punkti ning jäädes kolmandast kohast vaid ühe punkti ja teisest kohast kahe silma kaugusele. Jõhvi Phoenix on kogutud 14 punktiga tabeli kuues meeskond.

Tallinna FC Bunker Partner võttis koduväljakul Coolbet saaliliiga hooaja suurima võidu, kui FC Jõgeva Wolves alistati tulemusega 20:1. Ka Silmet on ühes kohtumises löönud vastasele 20 väravat, kuid meeskond korjas enda seljatagant ühe palli asemel kaks. Wolves lõi oma värava teise poolaja alguses Argo Valmi tabamuse järel seisuks 1:7. Bunker Partner tulistas seejärel vastaste võrku 13 vastuseta palli. Neljal korral skoorisid Ilja Krivošein ja Vadim Holin, kolm tabamust said kirja Kevin Sooaluste ja Mark Kolosov, kaks väravat lisas Vassili Kulik ning ühel korral olid täpsed Igor Vassiljev, Jevgeni Zinovjev ja Marek Naal, üks tabamus läks kirja ka vastase omaväravast. Võiduga kindlustas Bunker Partner endale põhiturniiril esimese koha, sest kogutud 33 punkti jätavad voor enne põhiturniiri lõppu lähima jälitaja nelja silma kaugusele. Wolves on punktideta tabeli kaheksandal positsioonil.

Vooru viimases kohtumises seljatas Viimsi FC mitmevoorulise võiduta seeria, kui alistas võõrsil Narva United FC meeskonna tulemusega 3:1. Viimsi asus kohtumist kümnendal minutil juhtima, kui õige pea Narva viigistas ning saatis meeskonnad vaheajale 1:1 viigiseisul. Teisel poolajal kallutas Viimsi kohtumise enda kasuks, kui sai kirja veel kaks tabamust ning teenis liigatabelisse olulised lisapunktid. Viimsi eest olid täpsed Vitalii Katerynin, Ervin Stüf ja Artur Bõstrov. Narva Unitedi auvärava eest kandis hoolt Jaroslav Šipunov. Viimsi, kes on 13 vooruga kogunud 29 punkti, säilitas tabelis teise koha, kuid lähimad jälitajad on vaid punkti ja kahe kaugusel. Narva United on endiselt 16 silmaga tabeli viiendal real.

Coolbet saaliliiga jätkab pärast koondisepausi põhiturniiri viimase vooruga, mis mängitakse 7.–10. veeburarini.