07

01.2024

20:06

VIDEO | Coolbet saaliliiga liider seljatas kaheväravalise kaotusseisu tabeli punase laterna vastu

Sel nädalavahetusel, 6. ja 7. jaanuaril mängiti Coolbet saaliliiga 10. mänguvoor, mis pakkus suuremaid ja väiksemaid üllatusi. Kahes kohtumises suutis võitjameeskond pöörata kaheväravalise kaotusseisu enda kasuks, sealhulgas viimase meeskonna Jõgeva Wolvesiga kohtunud tabeliliider Viimsi FC.

Vooru avakohtumises suutis Tallinna FC Bunker Partner seljatada kaheväravalise kaotusseisu ning alistas Jõhvi FC Phoenixi tulemusega 6:4. Kuigi Bunker Partner lõi seitsmendal mänguminutil kohtumise juhtvärava, suutis Phoenix esimese poolaja 3:1 enda kasuks pöörata. Phoenixi kaheväravaline edu säilis pooltunnini, pärast seda teeniti punane kaart ning uue käigu sisse pannud Bunker Partner läks oma teed. Phoenixi väravate eest kandsid hoolt Jelissei Zahharov (2), Ivan Radionov ja Danila Tsõgankov. Tallinna FC Bunker Partneri eest olid kahel korral täpsed Pavel Rubel ja Nikita Tšernei, ühe värava lisas Denis Vnukov ning üks tabamus läks kirja Phoenixi omaväravast. Head võiduseeriat jätkav Bunker Partner on liigatabelis endiselt teisel positsioonil, tabeliliider Viimsi FC-st lahutab meeskonda neli silma. Phoenix jätkab 13 punktiga kuuendal positsioonil.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Narva United FC pani laupäeva õhtul koduväljakul püsti väravatepeo, kui Rummu Dünamo alistati tulemusega 10:3. Juba esimesel poolajal sai Narva hea hoo sisse ning sahistas vastase võrku neljal korral, Rummu sai kirja ühe tabamuse. Vaheajalt väljakule naastes suutis Rummu väravate vahet ühe tabamuse võrra vähendada, kuid Narva sai sellest veel indu juurde ning enam kui duubeldas seni kogutud tabamuste arvu. Narva eest oli neljal korral täpne Sergei Aleksandrov, kahel korral German-Guri Tsvibelberg ja Maksim Raužin ning ühe tabamuse lisasid Vitaly Kutuzov ja Jaroslav Šipunov. Rummu eest lõi kaks väravat Kermo Muraveiski, ühe tabamuse sai kirja Alexander Vtorushin. Liigatabelis jätkavad mõlemad meeskonnad endisel kohal: Narva on 16 punktiga viiendal kohal, Rummu on teenitud kolme silmaga seitsmes.

Laupäevasele mängupäevale tõmmati joon alla tabelinaabrite Sillamäe FC NPM Silmeti ja Tartu vald Ravens Futsali kohtumisega, millest viimane võttis napi 5:4 võidu. Paremat minekut näitas Tartu tiim juba esimesel poolajal, minnes vaheajale 4:2 eduseisus. Kuigi Silmet suutis kohtumise 30. minutil viigistada, oli Ravens Futsalil poolaja lõpus veel üks tabamus varuks, mis meeskonnale tasuks kolm võidupunkti andis. Silmeti eest sai kübaratriki kirja Roman Kuzmich, ühe tabamuse lisas Raul Männi. Ka Ravens Futsali eest sai kolm tabamust kirja Lehar Savikink, kahe ülejäänud tabamuse eest kandsid hoolt Aleksandr Pruttšenko ja Eduard Desjatski. Mõlema meeskonna jaoks oli mängus koht esikolmikus – Ravens Futsal kasutas antud võimaluse paremini ära ning säilitas enda kolmanda koha, jättes Silmeti viie punkti kaugusele neljandale positsioonile.

Voor kulmineerus tabeliliider Viimsi FC ja viimasel kohal paikneva FC Jõgeva Wolvesi kohtumisega, kus Viimsi seljatas kaheväravalise kaotusseisu ning alistas vastase tulemusega 6:3. Esimesel minutil juhtima asunud Wolves suutis vaheajaks lüüa vastasele kaks tabamust ning hoida enda seljatagune puhtana – sealjuures tõrjus Wolvesi puurilukk Kristo Päkko vastasele antud 10 meetri karistuslöögi. Kohe teise poolaja alguses pööras Viimsi mängu enda kasuks – kiirelt jõuti viigini ning peatselt ka 4:2 juhttabamuseni. Kuigi Wolves suutis vastast ühe väravaga üllatada, oli Viimsil kaks vastust veel tagavaraks. Viimsi eest skooris kolmel korral Nikita Dronov, kahel korral Ervin Stüf ning ühe tabamuse lisas Erik Grigorjev. Jõgeva eest oli kahel korral täpne Rasmus Alles, ühe värava sai enda nimele Maksim Mitrofanov. Tabeli tipus paiknev Viimsi on üheksa vooruga teeninud 25 silma, kaheksandal kohal paiknev Wolves pole kümne kohtumisega punktiarvet avanud.

Järgmisena on Coolbet saaliliigas väljakul Tallinna FC Bunker Partner ja Viimsi FC, kes mängivad 10. jaanuaril edasilükkunud 8. vooru kohtumise. 11. vooru kohtumised mängitakse 12. ja 13. jaanuaril.