10

02.2024

19:21

VIDEO | Coolbet saaliliiga põhiturniiri esinelik mahtus vaid kolme punkti sisse

Sel nädalal peetud Coolbet saaliliiga põhiturniiri viimane ehk 14. voor pakkus rohkelt põnevust. Turniiri esikolmikukohtade heitluses jäid peale Viimsi ja Sillamäe Silmet, neist viimane alistas tabeliliidri ning pakkis esineliku kõigest kolme punkti sisse.

Vooru avakohtumises nurjas Jõhvi FC Phoenixi meeskond FC Jõgeva Wolvesil võimaluse avada liigas punktiskoor, kui Wolvesi üle võeti võõrsil 10:6 võit. Väravaarve avas Phoenix juba mängu 20. sekundil, poolajaks mängiti oma edu juba 5:2 peale. Kuigi Wolvesil oli teisel poolajal võimalus lähemale rebida ning kolme järjestikuse täpse tabamuse toel vahe ka kaheväravaliseks vähendati, siis võitjameeskonnal oli ikka paar käiku rohkem varuks. Phoenixi eest skooris neljal korral Jelissei Zahharov, kahel korral Aleksandr Krupski ning ühe tabamuse lisasid Ivan Radionov, Stepan Karhanin ja Trofim Andreiev. Wolvesi eest oli kolmel korral täpne Margus Rosin ning ühel korral Lauri-Robert Indus, Maksim Mitrofanov ja Taivo Pärnamets. Võidu toel kerkis Phoenix otsustaval hetkel tabelis koha võrra – põhiturniir lõpetati 17 punktiga tabeli viiendal real. Wolves sel hooajal oma punktiarvet avada ei suutnud ning lõpetas tabeli kaheksandal positsioonil.

Viimsi võttis põhiturniiri viimases kohtumises koduväljakul olulisel hetkel võidupunktid, kui Rummu Dünamo üle võeti 10:2 võit ning nii kindlustati endale põhiturniiril teine koht. Esimese minutiga vastase väravasuu avanud Viimsi läks vaheajale 4:1 eduseisus. Teisel poolajal suutis Rummu veel ühe tagasi lüüa ning vahe vähendati kolmele väravale, kuid see andis vaid Viimsil indu juurde, kes lõpuvileks oli Rummu väravavõrku sahistanud kokku 10 korral. Parimat resultatiivsust näitas nelja tabamusega Ervin Stüf, kahel korral olid täpsed Erik Grigorjev ja Nikita Dronov, ühe värava said kirja Kirill Šustov ja Jevgeni Bodrin. Rummu väravate eest kandsid hoolt Kermo Muraveiski ja Egor Portyankin. Viimsi teenis hooajal 32 punkti ning paigutus põhiturniiril teisele kohale, Rummu võitles välja kaks võitu ning kuue punktiga platseerus meeskond seitsmendale positsioonile.

Otsustaval hetkel noppis võidupunkte ka Tartu vald Ravens Futsali meeskond, kes alistas koduväljakul Narva United FC tulemusega 6:2. Ravens Futsal lõi suurema osa oma tabamustest juba esimesel poolajal, kui vastase võrku saadeti viis vastuseta palli. Teist poolaega alustas initsiatiivikamalt Narva meeskond, kui Mihhail Šrubkovki sai meeskonna eest kirja kaks tabamust, kuid paraku jäid need Narva viimasteks. Seejärel saatis Aimar Vendelin Narva võrku veel ühe palli, millega otsustati kohtumise lõpptulemus. Lisaks Vendelinile hoolitses Ravens Futsali tabamuste eest Andre Väin (2), Kristjan Paapsi, Ken-Krister Uuspalu ja Andrei Tjunin. Kuigi Tartu tiim korjas kohtumisest kolm võidupunkti, ei piisanud sellest, et üldtabelis kerkida: kogutud kümne võidu ja 30 punktiga lõpetati põhiturniir neljandal* kohal. Narva United langes kogutud 16 silmaga põhiturniiri kuuendaks meeskonnaks.

Vooru viimases kohtumises võttis Sillamäe FC NPM Silmet 4:3 võidu tabeliliider Tallinna FC Bunker Partneri üle ning kindlustas endale põhiturniiril kolmanda koha. Bunker Partner asus kohtumist juhtima neljandal mänguminutil. Kuigi Silmet suutis kahel korral kaotusseisust välja tulla, mindi vaheajale tallinlaste 3:2 eduseisus, seejuures kandis Bunker Partneri kõigi tabamuste eest hoolt Denis Vnukov. Teisel poolajal seljatas Silmet kaotusseisu ning lõi kaks minutit enne kohtumise lõppu meeskonna võiduvärava. Sillamäe Silmeti eest said värava kirja Pablo Cesar Ortega Herrera (2), Stanislav Gussev ja Anton Pfening. Tallinna Bunker Partner teenis põhiturniiril esikoha, kui 10 võidu, ühe viigi ja kolme kaotuse järel teeniti 33 punkti. Kolmandale kohale positsioneerunud Silmet kogus 31 punkti.

Põhiturniiri kaks esimest pääsevad otse edasi ning veerandfinaalides lähevad omavahel vastamisi põhihooaja lõpliku tabeliseisu 3. ja 6. ning 4. ja 5. koht. Mänge peetakse, kuniks üks meeskond jõuab kahe võiduni ning pääseb seejärel edasi poolfinaalidesse. Veerandfinaalkohtumised on planeeritud toimuma 25. veebruarist 2. märtsini, mängude täpsed toimumisajad teatab jalgpalliliit esimesel võimalusel.

Põhiturniiril viimase koha saavutanud FC Jõgeva Wolves langeb järgmisel hooajal Esiliigasse. Seitsmes meeskond Rummu Dünamo peab üleminekumänge Esiliigas paremuselt teise iseseiva klubi Saku Sportinguga. Mängud toimuvad 18. ja 25. veebruaril.