08

04.2024

02:56

VIDEO | Esiliiga viies voor pakkus tasavägiseid kohtumisi

Pühapäeval, 7. aprillil ning esmaspäeval, 8. aprillil mängiti Esiliiga viienda vooru kohtumisi. Uueks tabeliliidriks tõusis Tallinna FC Flora U21.

Laupäeval oli kavas neli mängu, mis kõik algasid kell 12.30. Tartu JK Welco võõrustas Holm Jalgpallipargis Viimsi JK-d. Külalised läksid kohtumist 11. minutil juhtima, kui Gregor Lehtemtsa karistusala tagant sooritatud löök võttis Welco kaitsjast Viimsi jaoks niivõrd õnneliku rikošeti, et koduvõistkonna väravavaht Marcus Agarmaa ei jõudnud palli trajektoori muutusele reageerida ja löök maandus väravas. 26. minutil proovis ka Welco kasti tagant õnne, kuid märtsikuu parima mängija, Tristan Saupõldi üritus läks üle värava. Kuigi esimese poolaja lõpus ja teisel poolajal oli Viimsi värava all paar ärevat momenti, siis ükski neist saatuslikuks ei osutunud ning 1:0 võiduga sai mullune hõbedameeskond kirja hooaja esimese võidu.

Mängu tipphetked:

Infoneti Lasnamäe staadionil kohtusid Tallinna FCI Levadia U21 võistkond ning Harju JK Laagri. Mängu esimene ohtlik olukord tekkis Levadial kaheksandal minutil, kui Sergei Mošnikovi karistuslöök umbes 20 meetrilt tabas latti. 39. minutil oli Levadial taas kasutada standardolukord, kui Mošnikov saatis vasaku küljejoone lähistelt palli Harju kasti. Pealekeriva vindiga pallile ei pannud keegi pead vastu, kuid seda ei suutnud tõrjuda ka Harju väravavaht Maico Rimmel, mistõttu läks pall väravasse ning 1:0 tabamus Mošnikovi nimele. Levadia ei saanud siiski veerandtunnisele puhkepausile minna eduseisus, sest enne poolajavilet rikuti karistusalas määruseid Reinhard Reimaa vastu, mille eest sai Harju penalti. 45. minutil taastas Ander Sikk 11 meetri karistuslöögist viigiseisu. Teisel poolajal olid paremad võimalused Harjul. 60. minutil tekitas Karel Eerme meisterliku pallikäsitluse tulemusena endale otsajoone lähistel löögikoha, kuid tema terav löök tabas latti. Mängu lõpuminutitel pääses Harju kohtumist ikkagi juhtima, kui 87. minutil skooris Reinhard Reimaa. 2:1 tulemusega sai Harju raske võidu ning jätkab viie vooru järel tänavust hooaega endiselt kaotuseta.

Elva Nike Arenal läksid vastamisi FC Elva ja Paide Linnameeskond U21. Esimesel poolajal olid ohtlikumad olukorrad skoori avamiseks koduvõistkonnal, kuid esimese 45 minuti jooksul sihile ei jõutud. Poolaja esimesel üleminutil haarasid eduseisu hoopis paidekad, kui Linnameeskonnale anti Elva karistusalast vabalöök, mille Kevin Metso lõi läbi müüri väravavõrku. 52. minutil sai kodumeeskond kätte viigivärava, kui Paide väravavaht Rando Isakar jättis paremalt äärelt tulnud madala tsenderduse enda ette lahtiseks ja Mauris Villems jõudis sellele esimesena jaole, lüües mänguvahendi paarilt meetrilt väravasse. Kuus minutit hiljem tegi Elva esimesele väravale sarnase rünnaku, kui paremalt äärelt tulnud Henri Härma tsenderduse suunas kanna tagant efektselt võrku Georg Lani, viies kodumeeskonna 2:1 juhtima. 69. minutil oli tablool taas viigiseis, kui Elva jäi hätta kaitseliini taha tulnud läbisööduga ning väravavaht Karl Kruusi ebaõnnestunud väljatuleku järel oli Kaspar–Markus Reivikul palli tühja väravasse lükkamise vaev. Paide viigivärava järel muutus mäng lahtiseks ning mõlemal meeskonnal oli häid võimalusi mäng võita. Elva poolelt ei saanud Kristo Põldsaar palli mõnelt meetrilt tühja väravasse, Paide vahetusmees Arkadi Burujan tabas karistusala tagant posti. 2:2 viigiga kohtumine lõppes ning Elva sai tabelisse teise järjestikuse viigi. Paide U21 jaoks oli tegu hooaja esimese viigiga.

Lasnamäe Spordikompleksi kunstmurustaadionil mängisid FC Tallinn ja JK Tabasalu. Tallinn läks mängu kiirelt juhtima, kui 6. minuti Albert Taari tsenderduse saatis otse õhust ühe puutega võrku Kirill Nesterov. 18. minutil jäi Tabasalu vähemusse, kui meeskonna kapten Märten Subka teenis punase kaardi Taari särgist tirimise eest. Edasine kohtumine möödus Tallinna kontrolli all ning 32. minutil suurendas Aleksandr Volkov koduvõistkonna eduseisu kaheväravaliseks. Teise poolaja alguses oli Tallinnal võimalus minna mängu 3:0 juhtima, kuid Viktpr Plotnikov tabas posti. Mis jäi Plotnikovil 51. minutil tegemata, selle tegi viis minutit hiljem ära Volkov, viies Tallinna 3:0 juhtima. Kuigi teisel poolajal tekkis paar lubavat üritust ka Tabasalul, siis mängule pani punkti Tallinna vahetusmees Alan Mones, kes võttis 81. minutil Tabasalu karistusala tagant palli rinnaga omaks ning saatis teise puutega palli Tabasalu ristnurka. Ilusa sooritusega lõppenud kohtumise seis jäi 4:0 Tallinna kasuks, kes sai kirja hooaja teise võidu. Tabasalu jätkab viie vooru järel endiselt võiduta.

Esiliiga viienda vooru lõpetas Sportland Arenal peetud kohtumine JK Tallinna Kalev U21 ja Tallinna FC Flora U21 vahel. Mängu läksid 29. minutil juhtima kalevlased, kui nurgalöögi järel karistusalas lahtiseks jäänud palli vajutas Flora väravavõrku Rico Ernits. Poolajapausi eel viigistas 14–aastane Andero Kaares mänguseisu, kelle teravatele liigutustele paremas ääres järgnes tugev ja täpne löök Kalevi värava tagumise posti küljevõrku. Teisele poolajale tuli riietusruumist teravamalt Flora, kes läks Gregor Rõivassepa 48. minuti väravast ka kohtumist juhtima. 89. minutil lõi Flora kolmanda värava Artur Dyakiv, kes vormistas kohtumise lõppseisuks 3:1. Rohevalged said tabelisse kirja teise järjestikuse ja kokku hooaja kolmanda võidu, Kalevi jaoks tähendas 1:3 allajäämine hooaja teist kaotust.

Viienda vooru järel tõusis Esiliiga tabeliliidriks Tallinna FC Flora U21 12 punktiga, neile järgnevad Harju JK Laagri 11, Tartu JK Welco üheksa ja FC Tallinn kaheksa punktiga. Viiendal, kuuendal ja seitsmendal positsioonil on Tallinna FCI Levadia U21, Viimsi JK ja JK Tallinna Kalev U21 vastavalt seitsme, kuue ja viie punktiga. Ka kaheksandal kohal olev FC Elva on kogunud viis silma, koht madalamal asetsev Paide Linnameeskond U21 on viie vooru järel nelja punkti peal. Esiliiga viimane võistkond on endiselt JK Tabasalu, kes pole hooaja avakohtumises saadud viigipunktile lisa teeninud.

Pildil Tallinna FC Flora U21 ründaja Romet Leppik (vasakul). Foto: Liisi Troska/Jalgpall.ee