05

03.2024

10:58

VIDEO | Esiliigas mängiti avavooru kohtumised

Esiliiga avavooru kohtumised peeti 2.–4. märtsini. Esimesed võidupunktid kirjutasid enda nimele FC Elva, Tallinna FC Flora U21 ja FC Tallinn, kahes kohtumises kirjutati tabloole viigitulemus.

FC Elva oli laupäeval, 2. märtsil koduväljakul tulemusega 1:0 parem liiga uuest tulijast Tartu JK Welcost. Viljandi Männimäe jalgpallihalli avapoolajal väravaid ei nähtud. Muutuse tõi mängu 82. minut, kui Welco jäi väljakul ühemehelisse vähemusse ning Elva teenis 16 meetri karistuslöögi, mille realiseeris kindlalt Mauris Villems. Avavooru järel tõusis Elva tabelis kolmandale posiioonile, Welco paikneb kaheksandal kohal.

Mängu tipphetked:

Samal ajal tuli Harju JK Laagri koduväljakul välja 1:2 kaotusseisust Viimsi JK vastu, viigistades kohtumise 2:2. Laagri kunstmurustaadionil haaras Harju esmalt edu 8. minutil, kui Andres Järve viis meeskonna nurgalöögi järgsest olukorrast juhtima. Pausile siirduti Harju eduseisult. Viimsi viigitabamus leidis aset 54. minutil, kui täpne oli Karl Erich Kaljuvere. Kohumise 78. minutil kasvatas Johann Kõre Viimsi edu kaheväravaliseks. Kui tundus juba, et kohtumine on siirdumas Viimsi võidusadamasse, oli Harjul üks sõna veel öelda: kolmandal üleminutil pääses Rihard Reimaa värava ees löögile, viigistades kohtumise 2:2. Esiliiga tabelis asub Harju Laagri viigipunkti jäel viiendal kohal, Viimsi neljandal positsioonil.

Laupäevasele mängupäevale pani punkti duubelmeeskondade vastasseis, mis viis vastamisi Tallinna FC Flora ja Paide Linnameskonna. Võõrustav meeskond Flora U21 tegi mängu selgeks juba avapoolajal: 24. minutil lõi avavärva Gregor Rõivassepp, 33. minutil kinnistas Sander Tovstiku tabamus 2:0 võidu. Tabelis asub Flora U21 avavooru järel teisel kohal, Paide U21 on kümnes.

Pühapäeval, 3. märtsil mängiti Esiliigas üks kohtumine, kui JK Tabasalu ja Tallinna FCI Levadia kohtumine lõppes 1:1 viigiga. Tabasalu Arenal asus Levadia U21 kohtumist juhtima juba mängu teisel minutil, kui omavärava sai kirja Rihard Kristjan Kristel. Viigivärava toimetas 19. minutil Tabasalu poolt võrku penalist Frank Andrew Annion. Avavooru järel paikneb Tabasalu seitsmendal kohal, Levada duubelvõistkond kuuendal positsioonil.

Esiliiga avavooru viimases kohtumises alistas FC Tallinn esmaspäeva, 4. märtsi õhtul võõrsil JK Tallinna Kalev U21 tulemusega 3:1. Sportland Arenal avapoolag kuulus 35. minuti Kenlou Laasneri tabamuse järel Kalevi duubelvõistkonnale, ent teine poolaeg kuulus juba külalismeskonnale. FC Tallinn jõudis viigiväravani 49. minutil Viktor Plotnikovi tabamuse järel. 69. minutil kasvatas eduseisu kaheväravaliseks Artur Timoska ning võiduvärava eest kandis hoolt 87. minutil Kirill Nesterov. Võidu tulemusel tõusis FC Tallinn Esiliiga tabeliliidriks. Kalev U21 asub avavooru järel tabelis üheksandal kohal.

Esiliiga 2 vooru kohtumised mängitakse laupäeval, 9. ja pühapäeval, 10. märtsil.