02

12.2021

13:42

VIDEO | Flora viis kindla võiduga tiitlilahingu pühapäevale

Eile, 1. detsembril läksid põnevuskohtumises vastamisi Tallinna FCI Levadia ja Tallinna FC Flora. Kuigi Levadiale piisanuks tiitli kindlustamiseks viigist, näitas Flora head minekut ning vähendas 5:1 võiduga meeskondade vahe ühele punktile.

Flora asus mängu juhtima juba 6. minutil, kui Konstantin Vassiljevi nurgalöögi suunas peaga väravasse Ken Kallaste. Levadial tekkis hea võimalus viigivärava löömiseks 11. minutil, ent Zakaria Beglarishvili kauglöögile sai Flora puurilukk Matvei Igonen sõrmed vahele. 33. minutil sündis kohtumise teine värav, mis sarnanes esimesele: Vassiljev toimetas kasti nurgalöögi, ent sel korral sai pea vahele Sergei Zenjov. Vahetult enne avapoolaja lõppu sündis ka Flora kolmas värav, kui Rauno Sappinen röövis Levadia väravavahilt Karl Andre Vallnerilt palli ning saatis selle kindlalt võrku.

Neljaväravalise eduseisu välja mängimiseks kulus Floral vaheajapausilt naastes 8 minutit, kui Vassiljevi nurgalöögi järel maandus pall väravasse Robert Kirsi jalast. Loetud minutid hiljem avas Levadia oma väravatearve, kui Marko Putincanini tsenderdus põrkas latist Mark Oliver Roosnupu jalale, kelle söödust realiseeris Zakaria Beglarishvili. Floral kulus sellele vastamiseks 6 minutit: Henrik Ojamaa võitis keskväljal palli, sööstis värava ette ning lahendas olukorra külmanärviliselt. Rohkem väravaid selles kohtumises ei löödud ning Joonas Jaanovitsi lõpuvile tähistas Flora 5:1 võitu.

Meeskondade vahe liigatabelis on eilse kohtumise järel ühepunktiline. See tähendab, et pühapäevases hooaja viimases kohtumises on eelis endiselt Levadial, kellele piisab meistritiitli teenimiseks ka viigist, Flora vajab seevastu kindlat võitu. Sportland Arenal kõlab avavile kell 13.00, telepilti vahendab ETV2.