20

05.2024

16:35

VIDEO | Harju jätkas 11. voorus kaotuseta seeriat

Möödunud nädalõpul mängiti Esiliigas 11. vooru kohtumised. Harju JK Laagri alistas 4:2 Tallinna FCI Levadia duubelmeeskonna, JK Tallinna Kalev U21 oli 4:0 parem FC Elvast, Tartu JK Welco mängis seisuga 2:1 üle Paide Linnameeskonna duubli, Tallinna FC Flora U21 võitis 4:2 Viimsi JK–d ning FC Tallinn sai 2:1 jagu JK Tabasalust.

Esiliiga 11. vooru kohtumised algasid reedel kell 18.00 Laagri kunstmurustaadionil, kui Harju JK Laagri võõrustas Tallinna FCI Levadia duubelmeeskonda. Tänavu mitte kordagi kaotanud kodumeeskond läks kohtumist juhtima 7. minutil, kui Jako Kariste pealöögi tõrje järel jäi pall Levadia U21 karistusalas lahtiseks ning Karel Eerme saatis selle mõnelt meetrilt võrku. See oli Eerme hooaja kuues värav, millest kõik on sündinud viimases neljas mängus. Levadia U21 viigistas mänguseisu 30. minutil, kui Maksim Gussevi sööt vasakult äärelt värava eest läbi leidis tagapostis valveta jäänud Henri Käbliku, kes suunas palli paarilt meetrilt võrku, saades kirja oma hooaja neljanda tabamuse. Harju läks aga kaks minutit hiljem taas kohtumist juhtima, kui Levadia U21 väravavaht Martin Žukov eksis sööduga ning selle karistas ära Marten Henrik Kelement, kes tegi mänguseisuks 2:1. 38. minutil oli pall taas Harju võrgus, kuid nurgalöögi olukorras mängisid Levadia U21 mehed käega, enne kui pall väravasse läks, mistõttu värav ei lugenud. Harju eduseis suurenes poolaja lõpu eel kaheväravaliseks, kui Aleksander Filatov tegi karistusala külje juures vea Kristjan Kriisile, mille eest määras peakohtunik Kristo Külljastinen kodumeeskonnale penalti. Kuigi Žukov hüppas õigele poole, siis Kriisi löök oli niivõrd tugev ja täpne, et pall lõpetas väravas. Veerandtunnisele vaheajale läksid võõrustajad siiski minimaalses eduseisus, kui Nikita Grankin lõi poolaja esimesel üleminutil palli paarilt meetrilt peaga väravasse. Teise kolmveerandtunni keskpaigas jäi viigiväravat otsinud Levadia U21 vähemusse, kui Filatov sai 73. minutil teise kollase kaardi. Kuigi külalistel oli ka kümne mehega paar head šanssi mäng viigistada, siis kolmandal üleminutil vormistas Harju 4:2 võidu Kirill Aleksandr Antonov, kes lükkas Ander–Joosep Kose söödu paarilt meerilt võrku. Harju jätkas 4:2 võiduga kaotuseta seeriat, teenides hooaja kaheksanda ning viienda järjestikuse võidu. Levadia U21 pidi vastu võtma hooaja neljanda kaotuse.

Mängu tipphetked:

Laupäeval toimus Esiliigas üks kohtumine, kui algusega kell 19.30 kohtusid Nike Arenal JK Tallinna Kalev U21 ja FC Elva. Teravalt alustanud Kalevi üritused nõudsid juba mängu alguses Elva väravavaht Mikk Markus Jäneselt olulisi sekkumisi. Korraliku tõrje pidi teises väravas tegema ka Sander Liiker, kui Mauris Vlllemsi posti läinud karistuslöögi järel sai ta jätkuolukorra lähilöögile jala vahele. Poolaja jätkudes oli rohkem tööd siiski Jänesel, kes tõrjus 24. minutil Kenlou Laasneri ja 40. minutil Airon Kollo pealelöögi. Poolaja lõpus läksid tallinlased mängu siiski juhtima Laasneri 45. minuti penaltist. Kalevi surve ja rohked väravavõimalused jätkusid ka teisel poolajal ning Jänes pidi mitmel korral lõunaeestlasi päästma. 59. minutil sai Laasner välisküljega otse nurgalöögist kirja oma mängu teise värava, viies Kalevi 2:0 juhtima. Ühtlasi sai Laasner kirja oma hooaja üheksanda tabamuse. 69. minutil oli lähedal Kalevi kapteni kübaratrikk, kuid tema kauglöök tabas küljevõrku. 71. minutil suurendas kalevlaste eduseisu Romet Kaupmees, kelle löök esiposti jäi Jänesele püüdmatuks. Minut hiljem oli vahetusest sekkunud Hannnes Plankenil võimalus lüüa ka Kalevi neljas värav, kuid tema löök läks raamist mööda. 78. minutil läks Elva olukord veelgi halvemaks, kui Martin Thomson jättis vägivaldse käitumise tõttu oma meeskonna lõpuminutiteks vähemusse. Viis minutit hiljem oli tablool seis 4:0, kui seekord oli Kalevi eest täpne Marten Luik. Mängu lõpus oli Kalevil topeltvõimlus vormistada mänguseisuks 5:0, kuid nii Planken kui Riko Eiert saatsid oma üritused posti. 4:0 võiduga sai Kalev oma hooaja teise võidu, Elva viienda kaotuse.

Pühapäeval mängiti Esiliigas kell 12.30 kolm kohtumist. Viimsi JK läks kohalikul staadionil vastamisi Tallinna FC Flora duubelmeeskonnaga. Endisel Viimsi mängijal, Sander Tovstikul oli hea võimalus Flora U21 neljandal minutil juhtima viia, kuid Karl–Romet Nõmm päästis kodumeeskonna jalatõrjega. Kaheksandal minutil kordus sama stsenaarium, kuid siis oli löögi sooritajaks Andero Kaares. Viimsi esimeste ohtlike olukordade autor oli võõrleegionär Lorougnon Gohi, kuid tema esimene löök läks rikošetist üle otsajoone ning teine ei tabanud raami. Pooltunni täitudes oli Kaaresel taaskord hea võimalus Flora U21 juhtima viia, kuid ründaja lõi lubava koha pealt palli üle värava. Flora duubelmeeskond läks kohtumist 42. minutil siiski juhtima, kui Tristan Pajo realiseeris Oscar Olliku käega mängimise eest antud penalti. Flora U21 eduseis suurenes 53. minutil, kui Viimsi ei saanud oma karistusalas hakkama palli klaarimisega ning Gregor Rõivassepp lükkas tagapostist palli võrku. Kümme minutit hiljem vähendas Gregor Lehtmets Flora värava eest Viimsi kaotusseisu üheväravaliseks, lüües oma hooaja seitsmenda värava. Kaks minutit hiljem olid tablool viiginumbrid, kui Karl Mägi lõi oma esimese värava Esiliigas. 81. minutil läks Flora siiski mängu taas juhtima, kui Pajo pääses Markus Allasti eksimuse järel silmitsi Nõmmega ning lõi oma mängu teise ja hooaja viienda värava. 86. minutil vormistas Oscar Pihela mänguseisuks 4:2, millega Flora teenis oma hooaja kuuenda võidu. Viimsi pidi leppima hooaja teise kaotusega.

Holm Jalgpallipargis mängisid omavahel Tartu JK Welco ja Paide Linnameeskond U21. Esimene ohtlik olukord leidis aset Paide U21 värava all, kui küljejoone lähistel karistusalasse sokutatud karistuslöök põhjustas palju segadust, mille pidi Rando Isakar lõpuks tõrjuma. Welco läks kohtumist juhtima 32. minutil, kui Mark William Mugra söödu suunas paarilt meetrilt tühja väravasse tagapostis valveta jäänud Marko Mägi. Külalisvõistkond viigistas mänguseisu 59. minuti penaltist, kui Matrix Einer mängis üle Marcus Agarmaa. Minut hiljem oli Paide duubel lähedal ka ise eduseisu haaramisele, kuid Abega Enyang Ngu ei suutnud palli Agarmaast mööda mängida. Lahtise iseloomuga mängus tekkisid seejärel võimalused Welcol, kuid mõnel puhul ei saadud palli raamidesse ning teistel kordadel tegi Isakar tõrjetööd. 80. minutil pääses tartlaste karistusalas löögile Simon Usar, kes tabas esiposti katnud Agarmaad. Neli minutit hiljem sai Welco taas eduseisu kätte, kui Andre Songisepa löögi järel maandus lahtine pall ette Ander Voolile, kes pani selle paarilt meetrilt võrku. Raske 2:1 võiduga sai Welco hooaja kuuenda võidu, korralikku vastupanu näidanud Paide U21 sai hooaja kaheksanda kaotuse.

Tabasalu Arenal kohtusid pühapäeval JK Tabasalu ning FC Tallinn. 15. minutil oli külaliste ründaja Aleksandr Volkov lähedal mänguskoori avamisele, kuid Tabasalu mängijad panid tema löögile ette eeskujuliku bloki ning hoidsid värava puhtana. Kolm minutit hiljem oli Tabasalul võimalus nurgalöögist mängu juhtima asuda, kuid Tallinna puurivaht Artjom Jakovlev tegi olulise tõrje. 26. minutil oli kodumeeskonnal taas suurepärane šanss eduseis haarata, kuid Jakovlev päästis uuesti oma meeskonna. 35. minutil vilistas peakohtunik Kevin Kaivoja Tallinna kasuks penalti, kui Maksim Tšerezovi pealöök Tabasalu karistusalas tabas Märten Subka kätt. Penaltit sooritanud Viktor Plotnikov ei suutnud külalisvõistkonda juhtima viia, sest Tabasalu väravavaht Kaupo Koort tõrjus löögi. 55. minutil heastas Plotnikov oma penaltieksimuse, viies karistusalas maandunud pika audisisseviske järel Tallinna 1:0 juhtima. Minut hiljem oli Vladimir Malinini kauglöök lähedal, et Tallinn 2:0 juhtima viia, kuid Koort vastas suurepärase tõrjega väravasuul. Paar minutit hiljem pidi Koort veelkord sekkuma, tõrjudes Volkovi lähilöögi. 76. minutil viigistas kaks minutit varem vahetusest sekkunud Peeter Klein mänguseisu, lüües paarilt meetrilt väravasse Tallinna karistusalas lahtiseks jäänud palli. Mängu saatus läks lõpuks ikkagi Tallinna kasuks, kui Kirill Nesterov viis 87. minutil oma meeskonna karistuslöögist juhtima. Tagumisse posti kukkunud löök jäi hea mängu teinud Koortile püüdmatuks. 2:1 Tabasalu alistanud Tallinn sai hooaja kuuenda võidu, Tabasalu pidi vastu võtma kaheksanda kaotuse.

11. vooru järel on Esiliiga kindel liider Harju JK Laagri, kes on kogunud 27 punkti. Neile järgnevad 20 punktiga Tartu JK Welco, Tallinna FC Flora U21 ja FC Tallinn. 16 punkti on teeninud teistest mängu vähem pidanud Tallinna FCI Levadia U21 ja Viimsi JK. Seitsmendal ja kaheksandal real on vastavalt FC Elva kümne ja JK Tallinna Kalev U21 üheksa punktiga. Nende järel on seitsme punktiga Paide Linnameeskond U21 ning viimasel, kümnendal kohal jätkab viie punktiga JK Tabasalu.

Harju JK Laagri ründaja Kristjan Kriis (keskel) jätkab 10 tabamusega väravalööjate edetabeli tipus. Foto: Liisi Troska/Jalgpall.ee