01

03.2024

21:41

VIDEO | Hooaja avamängu rekordpubliku ees võidutses Tallinna Flora

Täna, 1. märtsil sai A. Le Coq Premium liiga hooaeg avapaugu, kui valitsev Eesti meister Tallinna FC Flora alistas kodumurul liiga uue tulija FC Nõmme Unitedi tulemusega 2:0.

Kuigi tiitlikaitsja asus kohtumise alguses palli valdama ning oli survestavam pool, mängis Nõmme United südikalt ning sai enda väljaku poolel kaitsetööga edukalt hakkama. Kontrarünnakute järel pääses United ka Flora värava alla, kuid midagi ohtlikku teha ei suudetud. Flora jätkas ründamist ning jõudis juhtväravani 25. minutil – Markus Soomets pääses Rauno Alliku täpse tsenderduse järel karistusalas Unitedi mängijate vahelt löögile ning mängis palli väravavahist mööda.

Florale pakuti võimalust eduseisu suurendada, kui värava ees pääsesid löögile nii Erko Jonne Tõugjas, Sergei Zenjov, Alliku kui Mark Anders Lepik, kuid löögid olid kas ebatäpsed või olid Nõmme mängijad oma ülesannete kõrgusel. Sealhulgas väravapostide vahel seisnud Marko Meerits, kes otsustavatel hetkedel mängu sekkus ning kaotusseisu minimaalsena hoidis.

Flora teenis kaheväravalise eduseisu poolaja neljandal üleminutil, kui Lepik mängis end vasakult äärelt oskuslikult löögile ning terava nurga alt palli väravavahi selja taha saatis. Flora 2:0 eduseisus läksid meeskonnad ka vaheajale.

Teine poolaeg algas sarnaselt esimesele Flora taktikepi all, kes Unitedi söödueksimusi ära kasutas ning liinide vahelt piisavalt vaba ruumi leidis, et värava alla jõuda. Oma võimalus tekkis Flora eest ka Danil Kuraksinil, kuid pall lendas üle värava ning meeskonna kolmandast väravast jäid selles olukorras lahutama vaid paarkümmend sentimeetrit. United pääses teisel poolajal ka ise paaril korral löögile, kui Mykhailo Plokhotniuk ja Henri Leoke kauglööke proovima läksid, kuid tulemust see endaga kaasa ei toonud ning nii lõpetati kohtumine Flora kaheväravalise võiduga.

Tänast kohtumist jälgis tribüünil 1033 inimest, mis tähistab meeste Premium liiga hooaja avamängu rekordpublikut. Senine rekord pärines 2020. aasta Tallinna FC Flora ja Tallinna JK Legioni vahelisest kohtumisest, mil pealtvaatajaid oli 793.

A. Le Coq Premium liiga avavooru järgmised kohtumised mängitakse nädalavahetusel, kui laupäeval, 2. märtsil lähevad vastamisi FC Kuressaare ja Nõmme Kalju ning Tallinna FCI Levadia ja JK Narva Trans. Voorule panevad pühapäeval, 3. märtsil punkti JK Tallinna Kalev ja Tartu JK Tammeka ning Pärnu JK Vaprus ja Paide Linnameeskond.