17

07.2023

12:33

VIDEO | Kalev alistas Tabasalu, Flora jätkab Meistriliigas täiseduga

Juuli esimestel nädalatel mängiti naiste Meistriliigas 9. vooru kohtumisi, kus võidupunktid noppisid Tallinna FC Flora, JK Tallinna Kalev, Tartu JK Tammeka ja Viimsi JK.

Esineliku naiskondade heitluses alistas JK Tallinna Kalev koduväljakul JK Tabasalu tulemusega 4:1. Sel hooajal Tabasalu üle esimese võidu noppinud Kalev avas mänguskoori Maria Orava väravast 3. minutil. Oma teise täpse tabamuse lisas Orav tabloole 22. minutil. Kalevi poolt olid veel täpsed Vanessa Grutop ja Kadri-Ann Valgeväli. Grutopi jaoks oli tegu hooaja esimese väravaga. Tabasalu ainsa värava autoriks oli Anne-Grethe Pajuviidik. Võidu järel tõusis Kalev 15 punktiga kolmandale kohale, Tabasalu paikneb tabelis 14 punktiga viiendal kohal.

Tallinna FC Flora sai koduväljakul kirja 5:1 võidu Saku Sportingu üle. TNTK staadionil toimunud kohtumises haaras Flora juhtohjad juba 2. minutil, kui täpne oli Getter Saar. Avapoolajal nägi veel nelja väravat – Flora poolt sahistasid võrku Lisette Tammik ja Mari Liis Lillemäe,  Saku eest oli resultatiivne Kristina Bannikova. Kohtumise lõppvärava vormistas 83. minutil Maarja Saulep. Mängitud kümne vooruga jätkab Flora Meistriliigas täiseduga, Sporting paikneb 19 punktiga teisel real.

Vaata mängu tipphetki siit:

Kohtumine Pärnu Rannastaadionil kulmineerus Tartu Tammeka suureskoorilise 8:0 võiduga Pärnu JK Vaprus ja Viljandi JK Tulevik ühendnaiskonna üle. Kahe väravaga olid kohtumise resultatiivseimad Renate-Ly Mehevets, Kirkeliis Lillemets ja Liisa Merisalu. Ühe värava lisasid Marie Kiivit ning penalti realiseerinud Aleksandra Kelli. Võidu järel kerkis Tammeka tabelis 14 punktiga neljandale positsioonile. Ühendnaiskond on üheksa vooru järel kogutud ühe punktiga tabeli viimasel real.

Mänguvooru lõpetas Põlva FC Lootose ja Viimsi JK omavaheline madin, kus Viimsi lõi kaks vastuseta väravat. Mõlemad väravad sündisid avapoolajal, kui täpne oli Elisabet Polstjanova. 2:0 võiduga säilitas Viimsi tabelis kuuenda positsiooni ja on kogunud kolme võidu, viigi ja viie kaotuse järel 10 punkti. Neli punkti kogunud Põlva Lootos järgneb Viimsile seitsmendal real.

Meistriliiga 10. vooru kohtumised saavad alguse reedel, 21. juulil, mil omavahel lähevad vastamisi Viimsi JK ja Pärnu JK Vaprus ja Viljandi JK Tulevik ÜN  ning JK Tabasalu ja Tallinna FC Flora.