07

04.2024

23:46

VIDEO | Kalev alistas Vapruse ning teenis hooaja esimese võidu

Täna lõppes A. Le Coq Premium liiga viies voor, kui JK Tallinna Kalev alistas Sportland Arenal 3:1 Pärnu JK Vapruse ning sai tabelisse hooaja esimese võidu.

Mängu esimene ärev moment tekkis Kalevi värava all esimesel mänguminutil, kui Ragnar Klavanilt tehnilise praagi järel sai Kevin Kauber väravavaht Oskari Jussi Forsmaniga silmitsi. Kauberi löök läks keskele ning Forsman tõrjus, mille järel pall Kalevi värava eest minema klaariti. Vapruse ohtlikud olukorrad jätkusid üheksandal minutil, kui äärekaitsja Martin Käos testis karistusala tagant Forsmani, kuid rikošeti võtnud palli hoidis Forsman taas ühekäetõrjega väravast eemal. 16. minutil oli üsna sarnane olukord Vapruse värava lähistel, kui Käose ja Magnus Villota ebakõla järel pääses löögile Kalevi ründaja Onni Suutari, kelle üritus nõudis Ott Nõmme sekkumist. 28. minuti Kalevi nurgalöögist sündis kohtumise esimene värav, kui Aleksander Švedovski nurgalöögile pani jala vahele Vapruse poolkaitsja Kristjan Kask, kes jättis pärnakad omaväravaga 0:1 kaotusseisu. Sellise seisuga mind veerandtunnisele vaheajale mõtteid koondama.

Teise poolaja keskel olid Vapruse karistusala vasakus nurgas aktsioonis Švedovski ja Käos, mille tulemusena Vapruse kaitsja kukutas Kalevi poolkaitsja ja peakohtunik Kristo Tohver andis koduvõistkonna kasuks penalti. Švedovski läks ise 64. minutil 11 meetri karistuslööki lahendama ning tegi seda kindlalt, lüües palli paremasse nurga ja saates Nõmme teisele poole. Kaheksa minutit hiljem oli Kalevil sisuliselt võimalik mängu saatus otsustada, kui Evert Talviste läbisööt mängis Ats Purje silmitsi Vapruse väravavaht Nõmmega, kuid Nõmme jalatõrje hoidis mänguseisu 2:0. Minut hiljem oli Vaprusel võimalik kaotusseis minimaalseks teha, kui vaid paarkümmend sekundit varem vahetusest sekkunud Ronaldo Tiismaa ei suutnud ära kasutada Forsmani ebaõnnestunud väljatulekut. Jätkuolukorras lõi Kaks kasti tagant peale ja siis oli Forsman ülesannete kõrgusel, tõrjudes palli nurgalöögiks. 79. minutil tuli Vaprus uuesti ohtlikult Kalevi karistusalasse ning seekord lõpetas Kase üritus tallinlaste väravas, tehes mänguseisuks 2:!. Kuigi Vaprus läks seejärel isukalt viigiväravat otsima, siis 88. minuti karistuslöögist tegi Kalev hoopis mänguseisuks 3:1. Kenlou Laasneri tsenderduse suunas peaga väravasse Georg Pank, kes lõi oma karjääri esimese värava Premium liigas. Sellise tulemusega kohtumine ka lõppes ning Kalev sai tabelisse hooaja esimesed võidupunktid. Mullune pronksmedali meeskond tõusis viie punktiga kuuendaks, Vaprus jätkab kolme silmaga kaheksandal real.

JK Tallinna Kalevi peatreener Daniel Meijel pärast hooaja esimest võitu: "Kõik viis senist mängu on olnud võrdsed. Täna olid kaks võrdset ja me seekord võitsime."

Pärnu JK Vapruse peatreener Igor Prins 1:3 kaotuse järel: "Meil on sellised üles-alla mängud ja tänane oli täpselt samamoodi. Vahepeal saame mängu kätte ja vahepeal läheb jälle käest ära. Eksime praegu palju kaitses. Omavärav, penalti ja nii mitmes juba mäng järjest – paraku sellised vead praegu meie mängudega kaasnevad."

Mängu parimaks valitud JK Tallinna Kalevi kaitsja Georg Pank karjääri esimese Premium liiga värava kohta: "Ma arvan, et tähistusest on näha, et ma olin natuke eufoorias, ma ei saanud aru, mida ma teen, aga ma olen õnnelik, muud ei ole öelda!"