30

03.2024

21:01

VIDEO | Kalju tuli kaotusseisust välja ning alistas Vapruse, Trans teenis Unitedi vastu hooaja esimesed punktid

A. Le Coq Premium liiga neljas voor sai jätku täna, kui päeva esimeses mängus läksid Pärnu Rehepapi kunstmuruväljakul vastamisi Pärnu JK Vaprus ja Nõmme Kalju FC. Külalised pöörasid Alex Matthias Tamme väravatest 0:1 kaotusseisu 2:1 võiduks. JK Narva Trans sai koduväljakul 2:0 jagu FC Nõmme Unitedist ning kirjutas tabelisse hooaja esimesed punktid.

Vapruse ja Kalju kohtumises avas koduvõistkond mängu skoori 19. minutil, kui paremal äärel kasutatud kombinatsiooniga mängiti vabaks Sander Kapper, kelle madal tsenderdus leidis Kalju karistusalas vabaks jäänud Kevin Kauberi. Vapruse tipuründaja lükkas palli mõnelt meetrilt väravavõrku ja viis pärnakad kohtumist 1:0 juhtima. Vapruse eduseis püsis tablool vaid kuus minutit, kui Kevin Aloe kukutas kodumeeskonna karistusalas Mihhail Orlovi, mille peale kohtunik Kristo Külljastinen määras penalti. Alex Matthias Tamme paremasse nurka suunatud löögile sai Vapruse väravavaht Ott Nõmm küll näpud vahele, kuid löök maandus siiski väravas. 1:1 viigiseisul läksid meeskonnad ka poolajapausile.

Teisel poolajal muutus mäng lahtisemaks ning esimene tähelepanuväärne olukord tekkis 51. minutil Vaprusel, kui Henri Välja kauglöök nõudis Kalju väravavaht Henri Pergilt sirutust ja tõrjet. Minut hiljem tekkis suurepärane võimalus Kaljul, kui Pavel Marini viiekasti nurgast sooritatud pealelöögi tõrjus Nõmm kehaga nurgalöögiks. 54. minutil oli ka pall Vapruse väravas, kuid Tamme värav ei lugenud, sest Kalju ründaja Promise David oli enne väravat suluseisus. 78. minutil lõi Tamm määrustepärase värava, kui Kalju esiründaja realiseeris külmavereliselt Daniil Tarassenkovi pika söödu Vapruse kaitseliini taha. 2:1 tulemusega kohtumine ka lõppes ning Kalju sai pärast eelmise vooru viiki tagasi võidulainele.

Võiduga tõusis Kalju 10 punktiga virtuaalselt Premium liiga tabelit juhtima, Vaprus jätkab nelja vooru järel kolme punktiga tabeli keskmikute seas.

Nõmme Kalju FC kahe värava autor Alex Matthias Tamm pärast mängu: "Meile löödi täna neljast mängust esimene värav. Meil on kaitsetöö väga hea olnud see hooaeg. Super, kiidan meeskonda!"

Pärnu JK Vapruse keskkaitsja Uku Kõrre mängu järel: "Arvan, et me ei jäänud eriti alla. Nähes, kuidas Kalju rõõmustas, siis neile tuli võit väga raskelt. Lõppude lõpuks on väga kahju, et tuli napp kaotus."

Mängu tipphetked:

Alex Matthias Tamme intervjuu:

Uku Kõrre intervjuu:

Päeva teises kohtumises oli Unitedil 11. minutil võimalus mänguskoor avada, kui Transi kaitsja Kelsey Egwu mängis oma karistusalas käega ja peakohtunik Andrei Karhu näitas selle eest penaltipunkti suunas. 11 meetri karistuslööki sooritama asunud Unitedi ukrainlasest ründaja Mykhailo Plokhotniuk tabas aga latti ja mänguseis püsis viigis. Seitse minutit hiljem oli külalisvõistkonnal taas suurepärane šanss, kuid Egert Õunapuu ürituse mõnelt meetrilt suutis Aleksei Matrossov tõrjuda. 21. ja 23. minutil olid kaks ohtlikku olukorda Unitedi värava all, kui Transi tipuründaja Sergo Kukhianidze esimese ürituse tõrjus Marko Meerits jalgadega ning teine võimalus karistuslöögist läks veidi tagapostist mööda. 25. minutil pidi United sunnitud vahetuse tegema, kui Õunapuu lahkus väljakult vigastuse tõttu. 10 minutit hiljem sai Trans kirja oma hooaja esimese värava, kui Zakaria Beglarishvili kõrge sööt liini taha leidis Kukhianidze, kes saatis palli Meeritsast mööda Unitedi väravasse. Esimese poolaja kolmandal üleminutil näitas Karhu Egwule punast kaarti, kuid VAR-kohtunike abiga muudeti vea eest antud kaart kollaseks. Vaheajale mindi võrdne arv mängijatega ning Transi 1:0 eduseisust.

Teist poolaega alustasid aktiivsemalt piirilinlased, kuid ohtlikke võimalusi see poolaja alguses ei toonud. Teise poolaja keskel teenis Trans keskjoone lähistel karistuslöögi, mille grusiinist keskkaitsja Shalva Burjanadze kiirelt lahti mängis. Tsenderdus kasti leidis kaasmaalase Kukhianidze pea, kes viis 70. minutil Transi 2:0 juhtima. Viis minutit hiljem sai punase kaardi vahetusest sekkunud Transi poolkaitsja Mark Maksimkin, kes läks pallikaotuse järel Oleksandr Musolitinile jalgadesse. Viimase viieteist minuti jooksul sai United kergema surve peale, kuid väravale ohtlikuks ei saadud ning nii lõppeski kohtumine Transi 2:0 võiduga.

Võiduga said narvalased kirja hooaja esimesed punktid ning tõusid enne homset tabelis seitsmendaks. United on nelja vooru järel ühe teenitud punktiga Premium liiga viimane võistkond.

JK Narva Transi poolkaitsa Zakaria Beglarishvili pärast kolmemängulise kaotusteseeria lõppemist: "Seda võitu ootasime terve kuu. Tegime õiged järeldused ja nii kaitses kui ründes olime paremad kui eelmised kolm mängu. Peame unustama, mis juhtus eelmises kolmes mängus, mängime edasi nii [nagu täna] ja paneme veel rohkem juurde."

FC Nõmme Unitedi kapten Kevin Mätas mängu järel: "Jalgpallis tihti on nii, et kui ise ei löö, siis lüüakse sulle. Meil oli alguses kaks võimalust, aga oleks on paha poiss. Läks nii, pole midagi teha."