11

02.2024

20:30

VIDEO | Kolmel korral kaotusseisust välja tulnud Flora alustas Balti liigat võidukalt

Pühapäeval, 11. veebruaril peeti naiste Balti liigas avavooru teine kohtumine, kui Tallinna FC Flora võttis väravaterohkes kohtumises 6:3 võidu Saku Sportingu üle.

Tasavägisel avapoolajal haaras Sporting juhtohjad juba teisel mänguminutil, kui täpsust näitas Emma Treiberg. Veerandtunniks oli Flora löönud tabloole Dajana Smirnova tabamuse järel viigiseisu. Treiberg taastas Sportingu edu 21. minutil, kuid seda vaid paariks minutiks: 23. minutil sai Flora eest jala valgeks Meistriliiga möödunud hooaja suurim väravakütt Kristina Teern. Kui tundus juba, et naiskonnad lähevad vaheajale 2:2 viigiseisus, näitas teisel lisaminutil täpsust Merily Toom, kes Sportingu edu enne poolaja lõppu üheväravaliseks kasvatas.

Teisel poolajal läks Flora oma teed: juba esimesel poolajal skoorinud Teern kirjutas 76. minutiks enda nimele kübaratriki, tänu millele oli naiskond seljatanud kaotusseisu ja kohtumist esmakordselt 4:3 juhtima asunud. Minut hiljem oli resultatiivne Elisabeth Õispuu ning mängu normaalaja eelviimasel minutil otsustas kohtumise lõpptulemuse Siret Räämet.

Vaata kohtumise tipphetki siit

Seni on liigas mängitud kaks kohtumist: lisaks Florale on võiduarve avanud Läti valitsev meister SFK Riga, kes alistas liigakaaslase FK Liepaja tulemusega 3:0.

Järgmine Balti liiga kohtumine mängitakse laupäeval, 17. veebruaril, kui Tallinna FC Flora võõrustab möödunud aastal Läti naiste liigas teise koha saavutanud FK Liepajat.