01

05.2024

19:32

VIDEO | Levadia alistas Paide ning jätkab kaotuseta seeriat, Lepik lõi Kalevile kübaratriki

Kevadpüha tähendab A. Le Coq Premium liigas mängupäeva. 21. vooru ette mängitud kohtumises võitis Tallinna FCI Levadia 1:0 Paide Linnameeskonda ning jätkas kaotuseta seeriat. Tallinna FC Flora sai Mark Anders Lepiku väravate toel 3:0 jagu JK Tallinna Kalevist.

Kell 14.30 Sportland Arenal alanud kohtumise esimene ohtlik moment tekkis 8. minutil, kui Nikita Baranovi söödu noppis vahelt Michael Schjønning–Larsen, kes söötis selle Ioan Yakovlevile. Hetk hiljem sai äärekaitsja palli tagasi, purjetas sellega kasti ning lõi tagumise posti kõrvale väravaõrku, tehes mänguseisuks 1:0. Ülejäänud poolajal oli rohkem õhus Levadia teine kui Paide esimene värav. Parimad üritused tulid Richie Musaba jalast, kuid nii 24. kui 42. minuti võimalused läksid napilt väravaraamist mööda. 40. minutil jõudis Paide liini taha söödetud pallini esimesena Yakovlev, kuid Levadia ääreründajal ebaõnnestus mõte tõsta pall üle Ebrima Jarju väravasse.

Ka teisel poolajal oli üritavam pool Levadia, neist ohtlikuimad tekkisid 76. ja 82. minutil, kui Jarju pidi tõrjuma vastavalt Felipe Felicio ja Aleksandr Zakarliuka üritused. Paide teise poolaja parim üritus sündis 68. minutil, kui Thomas Agyepong leidis karistusalast markeerimata Robi Saarma, kuid tema löögi blokeeris Bourama Fomba.

Lõpuks teenis Levadia 1:0 tulemusega hooaja üheksanda võidu ning jätkab tänavu kaotuseta. Neil on kogutud 28 punkti ning vahe lähima jälitaja Nõmme Kaljuga on 11 punkti. Paide jaoks oli tegu hooaja neljanda kaotusega ning nemad on 16 punktiga kolmandal tabelireal.

Tallinna FCI Levadia peatreener Curro Torres: "Esimene poolaeg oli väga hea, me oleks võinud veel rohkem väravaid lüüa, kuid me peame varem mängu ära otustama."

Paide Linnameeskonna peatreener Ivan Stojkovic: "See on juba kuues või seitsmes kord see hooaeg, kui me laseme endale esimesena värava lüüa. Sealt on väga raske tagasi tulla, eriti Levadia vastu, kes on lasknud vaid kolm väravat see hooaeg."

Mängu parimaks valitud Michael Schjønning–Larsen: "Läheme iga mäng kolme punkti järele. Üritame teha kõik endast oleneva ja olla agressiivsed. Tänane mäng oli hästi tehtud töö."

Mängu tipphetked:

Curro Torrese intervjuu:

Ivan Stojkovici intervjuu:

Michael Schjønning–Larseni intervjuu:

Kell 19.00 Sportland Arenal alanud kohtumises oli esimene suurepärane võimalus skoori avamiseks Kalevil, kui 13. minutil pani Daniil Sõtšugovi tsenderdusele pea vastu Marek Kaljumäe, kuid Mihhail Kolobov suutis värava puhtana hoida, klaarides palli vastuväravaraami ning sealt väravast eemale. Kaheksa minutit hiljem läks Flora kohtumist juhtima, kui Oskari Forsmani tõrje järel jõudis lahtise pallini esimesena Mark Anders Lepik, kes suunas pali mõnelt meetrit väravasse. Alates 31. minutist tekkis Floral kolm järjestikust võimalust. Kõigepealt tõrjus Forsman Nikita Mihhailovi kauglöögi nurgalöögiks, millest pääses löögile Lepik, kuid ründaja ei saanud paarilt meetrilt palli raamidesse. Sellele olukorrale järgnes veel üks nurgalöök, kust Lepik enam löömata ei jätnud, tehes mänguseisuks 2:0. Poolaja üleminutil oli Maksim Kalimullin lähedal, et suurendada eduseis kolmeväravaliseks, kuid tema sooritus läks napilt posti kõrvalt mööda.

Teisele poolajale tuli riietusruumist paremini välja Flora, kes lõi Lepiku esituses 47. minutil mängu kolmanda värava. Erko Jonne Tõugjase pikk sööt liini taha leidis Flora ründaja, kes lükkas palli Forsmanist mööda, vormistades oma hooaja teise kübaratriki. 3:0 eduseisus oli Floral mitmel korral võimalus neljaski tabamus lüüa, kuid Forsmani tegutsemine Kalevi väravasuul hoidis kalevlaste kaotusseisu kolmeväravalisena. 69. minutil oli Tristan Toomas Teeväljal võimalus lüüa Kalevi auvärav, kuid tema üritus läks napilt tagumisest postist mööda.

Lepiku poolaja alguse tabamuse järel mäng väravalisa ei näinud, seega sai Flora 3:0 tulemusega tabelisse hooaja neljanda võidu. Valitsev meiser on nüüd 16 punktiga neljandal tabelireal. Kalevi jaoks oli tegu hooaja viienda kaotusega. Mullune pronksimeeskond on tänavu kogunud üheksa punkti, mis annab tabelis seitsmenda koha.

Kübaratriki autor Mark Anders Lepik pärast mängu: "Minu jaoks on töö tehtud, ega siin üleliia palju pole midagi tunda. Nagu Roy Keane on öelnud, et ega postiljon ei tähista üleliia, kui ta kirja ära viib."

JK Tallinna Kalevi poolkaitsja Tristan Toomas Teeväli: "Selline tunne, nagu me ei tahtnudki algusest peale. Teine poolaeg, kui mäng oli juba läbi, alles siis hakkasime võitlema."

Tallinna FC Flora peatreener Norbert Hurt: "Teine poolaeg jääb kripeldama. Võtsime jala gaasipedaalilt maha ja lasime vastase mängu sisse. Muutusime natuke lohakaks ja seal me ei täitnud enam neid juhiseid, milles me kokku leppisime."

JK Tallinna Kalevi peatreener Daniel Meijel: "Kui sul ei tule välja, siis sa vähemalt võitled, aga kui sa oled nii passiivne, siis ei saagi ju midagi saada. Passiivsuse eest ei saa jalgpallis midagi."

Mark Anders Lepiku intervjuu:

Tristan Toomas Teevälja intervjuu:

Tallinna FCI Levadia kohtumise ainsat väravat tähistamas. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee