08

08.2021

12:56

VIDEO | Levadia ja Paide lõid kolm ja kindlustasid kohti esikolmikus

Eile, 7. augustil mängiti Premium liigas kaks kohtumist, kui Levadia alistas Kuressaare seisuga 3:0 ning Paide oli Tulevikust üle 3:1.

Levadia avavärav sündis 18. minutil, kui Bogdan Vaštšuk ja Zakaria Beglarishvili mängisid nurgalöögi lühikese sööduga lahti ning viimase tsenderdus jõudis Rasmus Peetsonini, kes saatis peaga palli väravasse. Beglarishvili ja Peetsoni koostöö kandis vilja ka 33. minutil, kui Peetson sai taaskord Beglarishvili toimetatud nurgalöögile pea vahele ning kahekordistas Levadia eduseisu.

Teise 45-minutilise poolaja jooksul löödi üks värav ning ka see läks kirja Levadia arvele. 57. minutil saatis Frank Liivak otsajoone lähistelt värava poole tsenderduse, mis kukkus postipõrkest ette Robert Kirsile ning ründaja lahendas olukorra kindlalt. Ohtlikke olukordi tekitasid Kuressaare poolelt ka Karl Mööl ja Mattias Männilaan, ent neid väravateks vormistada ei õnnestunud ning lõpuvile järel tuli tunnistada Levadia kolmeväravalist paremust.

Levadia jätkab 49 punktiga liigatabeli tipus, Kuressaare paikneb 11 punktiga viimasel kohal.

Paide – Tuleviku vastasseisus alustas hoogsamalt kodumeeskond, ent Tuleviku puurilukk Marten Ritson hoidis tõrjetega mitmed Paide väravavõimalused ära. Esimesena saatis palli vastase väravavõrku Tulevik, kui 38. minutil oli täpne Kaimar Saag, ent äärekohtunik tuvastas olukorras suluseisu ning värav jäi lugemata. Avapoolaja üleminutitel avas skoori Paide, kui Joseph Saliste nurgalöögi vormistas väravaks Ragnar Klavan ning vaheajale mindi 1:0 eduseisus.

68. minutil avas oma väravatearve Tulevik, kui Herol Riibergi tsenderdus jõudis tahaposti Nikita Komissarovini ning kuigi esimese pealelöögi Mihkel Aksalu tõrjus, siis teine jõudis kindlalt võrku ning tabloole ilmus 1:1 viigiseis. Kaheksa minutit hiljem asus Paide taas kohtumist juhtima, kui Joseph Saliste poolt kasti toimetatud karistuslöögi järel pääses peaga löögile Klavan. Minut enne normaalaja täitumist vormistas kohtumise 3:1 lõppseisu Siim Luts, kes saatis palli posti kõrvalt Tuleviku võrku.

Paide jätkab liigatabelis 39 punktiga kolmandal kohal, Tulevik asub 17 punktiga seitsmendal real.