03.2024

18:29

VIDEO | Levadia tõusis nädalavahetuse järel Premium liiga liidriks

Nädalavahetusel, 9. ja 10. märtsil peetud A. Le Coq Premium liiga teise vooru järel tõusis tabeliliidriks Tallinna FCI Levadia. Tartu Tammeka avas võiduarve, Nõmme Kalju ja Paide Linnameeskond jätkasid head hoogu ning Tallinna FC Flora ja JK Tallinna Kalev leppisid viigiga.

Tartu JK Tammeka avas A. Le Coq Premium liigas võiduarve, kui laupäeval, 9. märtsil alistati koduväljakul Pärnu JK Vaprus 1:0. Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul toimus kohtumist mõjutav olukord juba mängu neljandal mänguminutil, kui punase kaardi tõttu jäi Vaprus väljakul vähemusse. Veaolukorras saadud penaltit asus lööma Ahmed Adebayo Basher ning kuigi Vapruse väravavaht Ott Nõmm arvas ära õige suuna, lendas mänguvahend talle püüdmatult värava ristnurka. Tammeka oli läbi kohtumise ohtlikum meeskond, kuid väravasihini rohkem ei jõutud. Liigas on Tammeka teeninud kahe vooru järel võidu ja viigi, mis paigutab nad nelja punktiga viiendale kohale. Vapruse võiduarve on veel avamata, mis paigutab nad tabelis kaheksandale reale.

Mängu tipphetked:

Nõmme Kalju FC hea hoog sai jätku teises voorus, kui Sportland Arenal oldi tulemusega 3:0 paremad JK Narva Transist. Kalju väravaarve avas 13. minutil Danyl Mashchenko, kes Promise Davidi söödu järel meeskonna 1:0 juhtima viis. Minut enne avapoolaja lõppu kasvatas Promise David edu kaheväravaliseks ning avas enda väravaarve sellel hooajal. I-le pani täpi 52. minutil Alex Matthias Tamm, kes oli täpne penaltipunktilt. Kuue punktiga asub Kalju teisel kohal, Trans, kel punktiarve avamata asub eelviimasel positsioonil.

Tallinna FCI Levadia teenis teist mängu järjest suureskoorilise 6:0 võidu, mis kergitas nad kahe mängu järel liigatabeli tippu. Kuressaare kunstmurustaadionil andis Levadia võõrustavale FC Kuressaarele tormihoiatuse juba mängu teisel minutil, kui Richie Musaba eeltöö järel jõudis väravani Joao Pedro. Kuigi 16. minutil sai Magnus Karofeld Felipe Felicio penaltilöögile näpud vahele, kasvatas Mihkel Ainsalu minut hiljem meeskonna edu kaheväravaliseks. 33. minutil jõudis Levadia veel kord väravasihini, kuid olukorras fikseeriti rikkumine ründefaasis ning tabamus tühistati. Teist poolaega alustas külalismeeskond taas teravalt, kui Ainsalu hea eeltöö järel vormistas Ahmad Abdullahi Gero oma debüütmängu 49. minutil värava. Kohtumises said veel väravad oma nimele Felipe Felicio, Mark Oliver Roosnupp ja Frank Liivak. Suureskoorilise võidu järel tõusis Levadia kuue punktiga tabeli tippu, Kuressaare, kel punktiarve veel avamata, asub tabeli punase laterna rollis.

Pühapäeval, 10. märtsil pandi A. Le Coq Premium liigas pall mängu kahes kohtumises. Päeva esimeses mängus jätkas Paide Linnameeskond head hoogu, kui hooaja esimeses kodumängus alistati FC Nõmme United tulemusega 3:1. Paide kunstmuruväljakul asus võõrustav meeskond kiirelt survestama, mis viis eduni 10. minutil, kui Dmitri Jepihhini tsenderduse järel Robi Saarma palli peaga võrku suunas. Edu kasvas kaheväravaliseks 27. minutil, kui täpne oli Abdul Razak Yusif. Teise poolaja alguses oli Paidel hea võimalus edu haarata, ent Robi Saarma penaltilöögile sai väravavaht Marko Meerits jala vahele. Veidi hiljem sahises Unitedi värav, ent videokohtunike ülevaatus tuvastas käega mängu. Kohtumisse üha enam sisse saanud United lõi 65. minutil ühe värava tagasi, kui Samuel Merilai söödu järel jõudis väravani Aleksandr Alteberg. Mängu lõpliku saatuse otsustas teisel üleminutil Saarma, kes Heroli söödu järel 3:1 võidutabamuse vormistas. Kahe vooru kokkuvõttes jätkab Paide täiseduga, mis paigutab nad liigatabelis kuue punktiga kolmandale kohale. Veel punktideta United paigutub tabelis seitsmendale kohale.

Voorule pani punkti Tallinna FC Flora ja JK Tallinna Kalevi 2:2 põnevusmänguks kulgenud kohtumine. Sportland Arena avapoolaeg kuulus Marek Kaljumäe 13. minuti tabamuse järel Kalevile. Teisel poolajal sai Flora mängu tagasi, lüües nii viigi- kui eduvärava: 51. minutil kandis viigivärava eest hoolt Robert Veering, kes Vladislav Kreida söödu järel värava vormistas. Kuus minutit hiljem viis Flora 2:1 juhtima Danil Kuraksini tabamus. 71. minutil jäi Flora väljakul ühemehelisse vähemusse, mille kasutas 78. minutil ära Ats Purje, kes vormistas seisuks 2:2. Kahe vooru järel asub Flora ühe võidu ja viigi järel nelja punktiga tabeli neljandal real, Kalev asub kahe viigi järel kahe silmaga kuuendal real.