05

04.2024

22:43

VIDEO | Nõmme United teenis klubi ajaloo esimese Premium liiga võidu

A. Le Coq Premium liiga viies voor algas täna, 5. aprillil, kui Sportland Arenal läksid vastamisi FC Nõmme United ja Tartu JK Tammeka. Avapoolaja üleminutitel kaotusseisu jäänud United pööras teisel poolajal mänguseisu oma kasuks ning teenis 2:1 skooriga klubi ajaloo esimese võidu Eesti kõrgliigas.

Mõlemapoolsete võimalustega avapoolajal olid esimesed ohtlikud üritused Tammekal, kui Giacomo Uggeri ja Tanel Tammiku avaminutite pealelöögid nõudsid Unitedi väravavaht Marko Meeritsalt tõrjetööd. 12. minutil tekkis mängu esimene võimalus koduvõistkonnal, kui endise Tammeka mängija Kevin Mätase löök karistusalast läks veidi raamist mööda. 26. minutil sai Patrick Genro Veelma Unitedi eksimuse järel Meeritsaga silmitsi, kuid Nõmme meeskonna väravavaht päästis taas omasid. Paar minutit hiljem proovis Tammeka esiründaja Ahmed Adebayo Basher ebaõnnestunud audisisseviske järel tekkinud olukorras pöörde pealt palli väravasse saata, kuid tehniliselt keeruline sooritus läks pisut raamist mööda. Poolaja teisel üleminutil haaras Tammeka siiski eduseisu, kui Basheri peaga jätkamise järel karistusalas lahtiseks jäänud palli saatis Veelma terava löögiga Unitedi väravavõrku. Tammeka ääreründaja hooaja esimese värava järel suunduti ka vaheajale.

Teise poolaja alguses oli Veelmal hea võimalus karistuslöögi järel Tammeka eduseis kahekordistada, kuid otse õhust tabatud pall läks selgelt üle värava. Kui esimene poolaeg oli üritavam pool Tammeka, siis teisel poolaja edenedes tekkis ka Unitedil väravavõimalusi. Täistunni täitudes oli Mätasel karistusalas taas löögikoht, kuid seekord püüdis raami läinud palli Tammeka väravavaht Richard Aland. 77. minutil leidis Unitedi poolelt vahetusest sekkunud Karl Läänelaid pika sööduga Oleksandr Musolitini, kelle sööt värava ette jõudis tahaposti sööstnud Murad Velijevini. Levadiast laenul olev ääremängija viigistas mõnelt meetrilt mänguseisu ning seejärel oli Unitedil sees justkui teine hingamine. Kolm minutit hiljem toimis taas Läänelaiu ja Musolitini koostöö, kui esimese läbisööt leidis liini taha spurtinud ukrainlasest poolkaitsja, kes viis Unitedi esimest korda Premium liiga ajaloos kohtumist juhtima. Mängu lisaminutitel oli Unitedi karistusalas standardolukorra järel ärev olukord, kuid lõpuks maandus pall Meeritsa käte vahel. Selle episoodiga oli kohtumine ka lõppenud ning United teenis 2:1 võiduga tabelisse esimese võidu kõrgliigas.

Enne homset tõusis United nelja punktiga kuuendale kohale, Tammeka on pärast hooaja esimest kaotust kaheksa punktiga endiselt neljandal tabelireal.

Tartu JK Tammeka kapten Richard Aland: "Tulid väikesed kommunikatsioonivead sisse ja läksime teist väravat otsima. Me ei suutnud seda ära lüüa ja täna läks kahjuks niipidi."

FC Nõmme Unitedi äärekaitsja Karl Läänelaid: "Nõmme Unitedi esimesed kolm punkti Premium liigas – see on kindlasti väga suur saavutus, oleme väga õnnelikud! Lootsime, et see siit [tänasest mängust] tuleb, nägime palju vaeva ja meeskonnavaim oli väga hea. Loodame, et kaas on nüüd maas ja siit tuleb järjest rohkem!"