11.2020

11:40

VIDEO | Pärnu Vaprus ja Maardu Linnameeskond Esiliiga 28. voorus ei libastunud

Esiliigas said eilsega peetud 28. vooru kohtumised.

Voor sai alguse neljapäeva õhtul, kui FC Flora U21 võttis Sportland Arenal vastu Nõmme Unitedi. 3:1 võiduga väljus lahingust Flora U21 tiim, kelle ridades olid täpsed Mark Anders Lepik, Rocco Robert Shein ja Andreas Kiivit. Unitedi auvärava lõi 58. minutil Lars-Indrek Aigro. Võidu järel jagab Flora U21 koos FC Elvaga 42 silma juures 4.-5. kohta, Nõmme United paikneb 46 silmaga 3. tabelireal.

Reede õhtul kirjutas kolm punkti tabelisse esikohal paiknev Pärnu Vaprus, kes alistas kodumurul 4:0 Tartu Tammeka U21 tiimi. Vapruse särgis avas 40. minutil skoori Kristen Saarts, 76. minutil tegi penaltipunktilt seisuks 2:0 Tõnis Vihmoja ning viimase kümnekonna minutiga sai kaks tabamust kirja Reno Mark.

Kui Vaprus jätkab 61 punktiga esikohal, siis vaid ühe silmaga jääb neist maha Maardu Linnameeskond, kes alistas eile võõrsil 2:1 FC Elva. Maardu asus kohtumist 60. minutiks tänu Vadim Aksjonovi ja Klimentii Boldyrevi väravatele 2:0 juhtima, kuid 63. minutil saadeti teise kollase kaardiga platsilt minema Erik Grigorjev. Kuus minutit hiljem tegigi Elva poolelt Jürgen Kuresoo seisuks 2:1, ning kuigi 90+1. minutil eemaldati platsilt ka Vadim Aksjonov, siis viigipunkti Elval päästa ei õnnestunud.

Tabeli teise poole lahingus teenis väärt võidu Pärnu Jalgpalliklubi, kes võitis võõral väljakul 4:1 Vändra Vaprust. PJK hoiab nüüd 34 punktiga 8. kohta, Vändra jääb neist 9. tabelireal maha 5 silmaga. 7. kohalt leiame 38 punktiga FCI Levadia U21 tiimi, kes alistas eile koduplatsil 2:0 Kohtla-Järve JK Järve. Levadia U21 särgis said jala valgeks Nikita Grankin ja Anton Krutogolov.

Nii Esiliigas kui ka Esiliiga B-s on sel hooajal tavapärase 36 vooru asemel kavas vähem mänge. Esmalt peetakse mõlemas liigas kolm ringi (27 vooru), misjärel mängivad Esiliigas 1.–6. kohale ja 7.–10. kohale tulnud ning Esiliiga B-s 1.–4. kohale ja 7.–10. kohale tulnud võistkonnad omavahel neljanda ringi. Esiliiga B-s 5. ja 6. koha saavutanud võistkonnad mängivad neljanda ringi mängu juhul, kui 6. koha omanikul on säilinud võimalus 5. koha omanikust tabelis mööda minna. Seega toimub Esiliigas esikuuikul 32 ja teistel 30 vooru. Esiliiga B-s leiab aset 30 vooru, välja arvatud 5. ja 6. koha omanikul, kes mängivad 28 vooru.

Esiliiga tabeliseisu ja kalendriga saad lähemalt tutvuda siin.