14

10.2023

19:02

VIDEO | Saalijalgpalli Superkarika tõstis esmakordselt pea kohale Sillamäe Silmet

Täna, 14. oktoobril selgus Jõhvi spordihallis saalijalgpalli Superkarika võitja, kui Sillamäe FC NPM Silmet alistas väravaterohkes kohtumises Jõhvi FC Phoenixi tulemusega 10:2. Silmeti jaoks oli tegu esimese Superkarika võiduga.

Kohtumise esimesed viis minutit mängisid meeskonnad kui võrdne võrdsega. Mõlema võistkonna väravavahid pidid küll korra mängu sekkuma, kuid midagi ohtlikumat korda ei saadetud. Esimene värav sündis aga viiendal minutil: Jõhvi Phoenixi nurgalöök ebaõnnestus, kuid väravavahi abiga võeti rünnak taas üles. Paremalt äärelt tulnud Andre Vrabie tsenderdas palli värava alla Jelissei Zahharovile, kellele piisas ühest jalapuutest, et nahkkera võrku suunata. Silmetil tekkis hea võimalus seis viigistada, kui neil oli kasutada penaltilöök, kuid pall tabas posti. Viigiväravani jõuti 10. minutil. Esmalt tõrjus väravavaht Yurii Kidanovi löögi üle otsajoone, kuid teenitud nurgalöögi kasutasid Silmeti mängijad sajaprotsendiliselt ära: Kidanov mängis värava alla, kust Daniil Dikopavlenko jala vahele sai ning tabloole 1:1 kirjutas.

14. minutil viis Kidanov Sillamäe Silmeti esmakordselt juhtima, kui karistuslöök kindlalt puuriluku selja taha saadeti. 17. minutil oli eduseis juba kaheväravaline, kui nahkkera Dikopavlenko löögi järel Jõhvi enda mängijast väravasse lendas. 20 sekundi sees löödi ka neljas tabamus, kui Kidanov kirjutas enda nimele järjekordse värava. Poolaja lõpus oli Phoenixil šanss kaotusseisu vähendada, kuid kümne meetri karistuslöök saadeti võrgu asemel posti. Nii mindi pausile seisul 4:1.

Teisel poolajal jätkas Sillamäe Silmet sellega, millega esimesel poolajal pooleli jäädi: hea hooga suudeti vastasele kõrget pressi avaldada, end mängijate vahelt läbi suruda ning löögile pääseda. 22. minutil mängis Boriss Poddubnõi löögile Anton Pfeningu, kes vormistas Silmeti viienda tabamuse. Kolme minuti pärast kasutas Phoenixi pallikaotuse ära Maksim Goncharov. Väravatesadu jätkus: järjekordse Phoenixi omavärava tulemusel oli 29. minutiks tablool kirjas 7:1. Jõhvi meeskond vähendas küll Deniss Komšini tabamusest oma kaotusseisu, kuid Silmetil oli sellele kolm vastust kohe olemas. Kidanov sai täpse tabamusega kirja kübaratriki, resultatiivsust näitasid ka Poddubnõi ja Artjom Kuropyatnik, kelle tabamuste toel oli kohtumise lõpuks tablool 10:2. Võiduga teenis Sillamäe Silmet nii oma esimese Superkarika kui ka saalijalgpalli hooaja esimese karika.

Vaata kohtumise tipphetki:

Coolbet saaliliiga hooaeg algab reedel, 20. oktoobril. Esimeses voorus kohtuvad omavahel Tartu vald Ravens Futsal ja Rummu Dünamo, värske Superkarika võitja Sillamäe FC NPM Silmet ja FC Jõgeva Wolves, Viimsi FC Smsraha ja Tallinna FC Bunker Partner ning Jõhvi FC Phoenix ja Narva United FC.