18

05.2024

22:32

VIDEO | Saarma duubel aitas Paidel alistada Tammeka, Flora oli võidukas Narvas, Kalju naasis Hiiule võiduga

Tartu JK Tammeka ja Paide Linnameeskond alustasid laupäeva pärastlõunal A. Le Coq Premium liiga 11. vooruga. Kaotusseisu jäänud Paide pööras Robi Saarma väravate toel mängu enda kasuks ning võitis kohtumise 2:1. Tallinna FC Flora sai Mark Anders Lepiku kahe värava ja väravasöödu abil JK Narva Transi vastu 3:1 võidu. Nõmme Kalju FC alistas Hiiu kunstmurustaadionil 3:0 FC Kuressaare.

Hoogsalt alanud mängu esimene ohtlik olukord oli juba 12. sekundil, kui Ahmed Adebayo Basheri pealöök nõudis Ebrima Jarjult korralikku tõrjet. Vähem kui minut hiljem oli võimalus teise värava all, kui Jarju pikk sööt leidis Saarma, kelle löök läks napilt raamist mööda. 15. minutil keerutas Olawale Tanimowo karistusala nurgast palli tagumise posti suunas, kuid tema löögil jäi veidi täpsusest puudu, maandudes värava kõrval. 19. minutil sai kodumeeskond Tammeka penalti, kui pika audisisseviske järel tabas pall Gerdo Juhkami kätt. Penaltit lööma asunud Basher oli kindel, lüües palli paremale ning saates Jarju teisele poole. Tammeka eduseis ei püsinud kaua, sest Richard Alandi eksimuse järel sai Saarma lükata palli tühja väravasse ning viigistada mänguseisu. Poolaja lõpus oli mitmel puhul Tanimowo Tammeka vasakul äärel terav, kuid tema üritused ei lõppenud väravaga.

Teine poolaeg möödus mõlemapoolsete võimalustega. Tanimowo üritas 49. minutil sarnaselt esimesele poolajale kruttida karistusala nurgast palli tagumise posti kõrvale, kuid seekord läks löök üle värava. 57. minutil mängis Saarma end Rasmus Kallase vastu löögile, kuid ründaja löök läks veidi raamist mööda. 70. minutil proovis karistusala joonelt õnne Giacomo Uggeri, kelle lati alla suundunud löögi tõrjus Jarju üle värava. 79. minutil oli penalti kasutada Paidel, kui Saarma karistuslöök tabas Tanimowo kätt. Saarma 11 meetri karistuslöök oli identne Basheri esimese poolaja omale, mis viis külalised kohtumist juhtima. Penalti realiseerimise järel sai Saarma kirja hooaja kümnenda tabamuse. Kaotusseisu jäämise järel oli vahetusest sekkunud Tammeka ründaja Akaki Gvinerial võimalus mänguseis viigistada, kuid noor grusiin saatis Jarjuga silmitsi jõudes palli posti.

2:1 tulemusega sai Paide hooaja kaheksanda võidu ning suurnedas tänavuse punktisaldo 25 silmani. Tammeka jätkab 11 vooru järel 12 punktiga.

Mängu tipphetked:

Richard Alandi intervjuu:

Robi Saarma intervjuu:

Kell 17.00 Narva Kreenholmi staadionil alnud kohtumine möödus võimalustevaeselt. 14. minutil sai Flora ründaja Transi kaitseliini taha söödu, kuid tema löök läks raamist mööda. 34. minutil proovis kaugelt õnne Nikita Mihhailov, kuid endise Transi poolkaitsja tugev löök oli suunatud keskele ja Aleksei Matrossov tõrjus selle ürituse.

Flora läks kohtumist juhtima teise poolaja alguses, kui audisisseviske järel söötis Lepik palli Tony Varjundile, kes viis valitseva Eesti meistri 56. minutil juhtima. Kaotusseisu jäänud võõrustajad hakkasid viigiväravat jahtima. 60. minutil oli Zakaria Beglarishvili lähedal Transi poolt skoori avamisele, kuid Kristen Lapa hoidis hea reaktsioonitõrjega oma värava puhtana. Minut hiljem pääses Sergei Zenjov Matrossoviga silmitsi, kuid tema löök tabas väravavahti. Transi üritused kandsid vilja 73. minutil, kui narvakate oma väljakupoolel kiiresti lahti mängitud karistuslöögi järel jõudis pall Flora karistusalasse. Flora keskkaitsjate ja väravavaht Lapa ebakõla tõttu napsas Landry Kabore palli ning lükkas selle väravasse. 83. minutil haaras Flora taas eduseisu, kui Lepik realiseeris külaliste kasuks määratud penalti. 11 meetri karistuslöögi põhjustanud Irie sai punase kaardi ning jättis piirilinlased lõpuminutiteks vähemusse. Viiendal üleminutil jäi Trans väljakule üheksakesi, kui lisaks Iriele pidi väljakult lahkuma ka Vaja Nemsadze, kes sai Marco Lukkale tehtud vea eest teise kollase kaardi. Vahetuspingilt sekkunud Gruusia poolkaitsja tabas jalaga Lukka pead, mille tõttu eemaldas peakohtunik Martti Pukk Transi mehe väljakult. Mängu lõppseisu vormistas üheksandal üleminutil Lepik, kes mängis end meisterlikult German Šleinist mööda ja suunas palli Matrossovi kõrvalt väravasse. Ilusa soorituse tulemusega sai Lepik kirja hooaja 11 tabamuse.

3:1 tulemusega sai Flora hooaja kuuenda võidu ning sai pärast eelmise nädalavahetuse kaotust taas punktilisa. 15–kordsel Eesti meistril on 13 mänguga tabelis 22 punkti. Trans sai hooaja seitsmenda kaotuse ning jätkab 11. vooru järel kuue punktiga.

German Šleini intervjuu:

Tony Varjundi intervjuu:

Premium liiga laupäev lõppes kell 19.00, kui Nõmme Kalju võõrustas mitmeaastase vaheaja järel Hiiu kunstmurustaadionil FC Kuressaaret. Kodumeeskonna ründaja Alex Matthias Tamm proovis mänguskoori avada 7. minutil, kui tema terav, lati alla suundunud löök nõudis saarlaste väravavaht Kaur Kivilalt sekkumist, tõrjudes palli üle värava. Kalju läks mängu juhtima 39. minutil, kui nurgalöögi järel karistusalast välja põrganud pall maandus Reginaldi ees, kes lajatas selle ühe puutega Kivilale lati alla väravasse. Veerandtunnise vaheaja eel suurendas Kalju eduseisu kaheväravaliseks Promise David, kes sai 45. minutil kirja oma hooaja üheksanda tabamuse. Oma väljakupoolelt jooksu alustanud David mängis mööda väravast väljunud Kivilast ning suunas seejärel palli tühja väravasse.

Teine poolaeg möödus sarnaselt esimesele Kalju kontrolli all. Kodumeeskond omas endiselt paremaid väravavõimalusi ning juba teise poolaja alguses oli nii Tammel kui Davidil võimalus lüüa Nõmme klubi mängu kolmas värav. Esimesel puhul jäi löögile ette Kivila, teises olukorras ei saanud David palli raamidesse. Kalju kolmas värav ei jäänud siiski sündimata. Vasakul äärel kombineeris Kalju kolmik David–Pavel Marin–Aleksandr Nikolajev viimase silmitsi Kivilaga. Nikolajevi esimese löögi suutis väravavaht tõrjuda, kuid teise pallini jõudis esimesena Kalju mees, kes lükkas palli tühja väravasse, saades ühtlasi kirja oma karjääri esimese Premium liiga värava. Kuressaare parim võimalus auväravaks tekkis 84. minutil Gleb Pevtsovil, kui Pavel Dõmovi läbisöödu järel sai ründaja silmitsi Henri Perkiga. Kalju väravavahi õigeaegne väljatulek raskendas Pevtsovil palli Pergist mööda mängida ning seetõttu sai Kalju väravavaht hakkama hea tõrjega.

3:0 võiduga sai Kalju tabelisse hooaja seitsmenda võidu. Nad jätkavad 11. vooru järel 24 punktiga kolmandal kohal. Kuressaare pidi vastu võtma hooaja viienda kaotuse ning 11 mängu järel on saarlased 12 punktiga viiendal kohal.

Märten Pajunurme intervjuu:

Alex Matthias Tamme intervjuu:

Nõmme Kalju ründaja Promise David (pildil) lõi Kuressaarele oma hooaja üheksanda värava. Foto: Katariina Peetson/Jalgpall.ee