14

08.2023

14:27

VIDEO | Sporting alistas Kalevi, Tammeka tõusis kolmandaks

Möödunud nädalalõpul toimunud naiste Meistriliiga 13. vooru kohtumistest noppisid punktilisa Tartu JK Tammeka, JK Tabasalu, Saku Sporting ja Tallinna FC Flora.

Vooru avas Lõuna-Eesti vastasseis, kus omavahel madistasid Põlva FC Lootos ja Tartu JK Tammeka naiskond. Tammeka noppis vooru suurima võidu, kui alistas vastase tulemusega 7:1. Väravat sahistas kolm korda Aleksandra Kelli, kahel korral oli täpne Renate-Ly Mehevets ning ühe lisasid Liisa Merisalu ja Kirkeliis Lillemets. Lootose poolt sai jala valgeks Ita Lillo. Tammeka tõusis liigatabelis kolmandale kohale, olles kogunud neljandal kohal paikneva JK Tallinna Kaleviga võrdselt 21 punkti. Lootos jätkab pürgimist seitsmendalt kohalt, olles võidu ja viigiga kirjutanud tabelireale 4 silma.

Tabasalu ning Pärnu JK Vapruse ja Viljandi JK Tuleviku ühendnaiskonna omavaheline kohtumine lõppes tulemusega 4:0. Esimesel poolajal kumbki naiskond võrku ei sahistanud, 54. minutil avas Tabasalu kui ka enda hooaja väravaarve Marie Heleen Lisette Kikkas. Kümme minutit hiljem näitas Evelyn Šilina 11 meetrisel karistuslöögil külma närvi ning viis naiskonna kaheväravalisse eduseisu. Kaks viimast tabamust vormistasid Minna-Brit Jõelaid ja Šilina. Tabasalu jätkab 5. positsioonil, ühendnaiskond paikneb kaheksandal ehk viimasel kohal.

Saku staadionil peetud kohtumine Saku Sportingu ja JK Tallinna Kalevi vahel lõppes kodunaiskonna 6:1 võiduga. Sporting asus mängu juhtima juba 2. minutil, kui täpne oli Emma Treiberg. Treibergi täpse tabamuse järel tegid skoori veel Anna Mariin Juksar, Grete Daut ja Kristina Bannikova. Kalevi auvärava eest kandis hoolt oma debüütvärava vormistanud Anastasija Fjodorova. Kohtumise lõppvärava kirjutas Treiberg enda nimele normaalaja viimasel minutil. Kümne võidu, kahe viigi ja kahe kaotuse järel paikneb Sporting tabelis teisel positsioonil, jäädes liidrist kümne punkti kaugusele. Tallinna Kalev on seitsme võidu ja kuue kaotuse järel neljas.

Tallinna FC Flora muukis Viimsi JK väravasuu lahti kuuel korral, hoides seejuures enda võrgu puutumatuna. Esimesel poolajal kirjutas kübaratriki enda nimele Jaanika Volkov, samuti olid täpsed Kristina Teern ja Mari Liis Lillemäe. Teisel poolajal sahises võrk vaid korra, kui kohtumise lõppvärava kirjutas enda nimele Anastasia Ivanova. 6:0 võidu järel kindlustas Flora oma liidripositsiooni. Viimsi jätkab võistlemist kuuendalt positsioonilt.

Vaata mängu tipphetki siit:

Meistriliiga jätkub nädalavahetusel, kui 19. augustil mängivad Tallinna Kalev ja Tartu Tammeka ning 20. augustil Tabasalu ja Põlva Lootos. 14. vooru kohtumised on ära pidanud  FC Flora ja ühendnaiskond (10:0) ning Viimsi ja Sporting (0:3).