06

04.2024

17:26

VIDEO | Täiseduga jätkav Levadia alistas kindlalt Kalju, Paide sai kodus jagu Kuressaarest, Flora võitis väravaterohkes kohtumises Transi

A. Le Coq Premium liiga viies voor jätkus laupäeval, 6. aprillil, kui päeva esimeses mängus alistas Tallinna FCI Levadia 5:1 seisuga Nõmme Kalju FC. Paide Linnameeskond naasis päeva teises mängus võidulainele, kui koduväljakul alistati 3:1 FC Kuressaare. Laupäeva viimane mäng pakkus palju väravaid, kui Tallinna FC Flora võitis JK Narva Transi 4:3.

Lahtise iseloomuga mängu esimene märkimisväärne olukord tekkis 11. minutil, kui  Kalju keskkaitsja Yohan Mannone sikutas karistusalas maha Levadia ründaja Felipe Felicio. Til Mavreticil oli võimalus Levadia juba mängu alguses juhtima viia, kuid Henri Perk suutis tema penalti tõrjuda. Kümme minutit hiljem läks Kalju ise kohtumist juhtima, kui karistuslöögist liini taha mängitud sööduni jõudis Promise David, kes lahendas olukorra külmavereliselt. See oli ühtlasi esimene värav, mis Levadiale see hooaeg on löödud. Kalju eduseis püsis tablool vaid mõni minut, kui Levadia nurgalöögi järel tsenderdas Joao Pedro palli kasti, millele Felicio pani pea vastu ning viigistas mänguseisu. Seejärel pani Levadia teise käigu sisse, kui 30. minutiks olid nad mänguseisu enda kasuks ümber pööranud. Edgar Turi sööt karistusala paremalt poolelt leidis vabaks jäänud Richie Epharim Musaba, kes suunas ühe puutega palli Kalju väravasse. Poolajapausi eel kasutas Mihkel Ainsalu ära Kalju oma väljakupoolel tehtud pallikaotuse, suurendades Levadia eduseisu kaheväravaliseks.

Teisel poolajal jätkus Levadia jõudemonstratsioon, kui 54. minuti nurgalöögi ajal oli Musaba jäetud karistusalas valveta, kes viis paarilt meetrilt Levadia 4:1 juhtima. Kalju poolelt tekitas David teisel poolajal mitmes episoodis teravust, kuid mitte ükski üritus ei lõpetanud Levadia väravavõrgus. Mängu lõppseisu vormistas 89. minutil vahetusest sekkunud Ahmad Abdullahi Gero, kes suunas teise vahetusmehe, Mark Oliver Roosnupu karistuslöögist kasti saadetud palli peaga Kalju võrku. 5:1 võidu järel jätkab Levadia tänavust Premium liiga hooaega 15 punkti ja täiseduga, Kalju sai kolme võidu ja viigi kõrvale hooaja esimese kaotuse. Nemad on viie vooruga kogunud 10 punkti.

Nõmme Kalju FC ründaja Alex Matthias Tamm: "Minu Eesti kõrgliigas mängitud aja jooksul ei ole ma nii head meeskonda varem näinud. Terve mäng olime nende rongi all. Üldpildis nemad domineerisid ja meie kukkusime lati alt läbi."

Tallinna FCI Levadia kapten Rasmus Peetson: "Kahju, et lasime endale värava lüüa, aga teisalt näitasime sisu, et lastud värav meid ei häirinud. Tulime tugevasti tagasi."

Mängu tipphetked:

Alex Matthias Tamme intervjuu:

Rasmus Peetsoni intervjuu:

Teises laupäevases mängus läksid Paide kunstmuruväljakul vastamisi Paide Linnameeskond ja FC Kuressaare. Kohtumist alustasid paremini külalised, kes said juba 9. minutil penalti. Artjom Jermatšenko löök tabas Dehninio Muringeni kätt ja peakohtunik Grigori Ošomkov määras videokohtunike abiga Kuressaarele 11 meetri karistuslöögi. Saarlaste kapten Märten Pajunurm ei viinud meeskonda juhtima, sest Ebrima Jarju suutis vasakusse nurka suunatud penalti tõrjuda. Kuressaare jätkunud surve tasus end ära neli minutit hiljem, kui Jermatšenko täpne löök umbes 20 meetrilt maandus Jarju värava alumises nurgas. 27. minutil sai esimest korda palli võrku ka kodumeeskond, kuid Muringeni värav ei lugenud suluseisu tõttu. Viis minutit hiljem oli pall taas Kuressaare võrgus ning seekord oli tabamus määrustepärane. Henrik Ojamaa söödu järel karistusalas meisterlikult tegutsenud Robi Saarma viigistas oma hooaja viienda väravaga mänguseisu. 36. minutil oli Saarma karistuslöögist lähedal Paide juhtima viimisel, kuid Kuressaare väravavaht Kaur Kivila tegi suurepärase tõrje, hoides mänguseisu 1:1 viigis. Minut hiljem vastas teisel pool väljakut hea tõrjega Jarju, kes hoidis Aleksander Iljini löögi väravast eemal. Viigiseisul läksid meeskonnad veerandtunnisele vaheajale.

Teisel poolajal oli initsiatiiv Paide käes ning 58. minutil tekkis koduvõistkonnal poolaja esimene ohtlik olukord. Thomas Agyepong pääses 15 meetrilt löögile, kuid Kivila küündis tema vasaku jala ürituseni ja hoidis värava puhtana. Kuus minutit hiljem pääses Paide siiski mängu juhtima, kui väravale eelnes taaskord Ojamaa eeltöö. Seekord realiseeris võimaluse Abdul Razak Yusif, kes võttis Ojamaa tsenderduse rinnaga maha ning teise puutega lõi palli väravasse. 76. minutil oli Kuressaarel ja Jermatšenkol võimalus mänguseis taas viigistada, kuid Jarju tegi järjekordse hiilgava tõrje ning hoidis Paide 2:1 eduseisus. Lahtiseks muutunud mängus oli Kristofer Pihil 82. minutil võimalus Paide eduseis kaheväravaliseks suurendada, kuid Kivilaga silmitsi olnud ründaja ei suutnud palli Kuressaare väravavahist mööda suunata. Mängu üleminutitel sai Paide siiski kolmanda värava kätte, kui taaskord Ojamaa hea tegutsemise järel tekkinud võimaluse lahendas väravaks Dimitri Jepihhin. Värava järel vilistas Ošomkov kohtumise lõppenuks ning 3:1 võiduga sai Paide taas võidulainele. Neil on viie vooru järel 12 punkti ning liigatabelis ollakse Levadia järel teisel kohal. Kuressaare sai ühe võidu kõrvale neljanda kaotuse ning saarlased on enne homset kolme punktiga Kalevi ees eelviimasel tabelireal.

Paide Linnameeskonna kõikide väravasöötude autor Henrik Ojamaa: “Mul on väga hea meel, et täna suutsime eelmise nädala kaotusele hästi vastata ning 90 minuti järel väärisime võitu. Kuresaare on alati võistkond, kes võitleb ja on pühendunud. Nad olid alguses veidi teravamad ja ärksamad ning meil läks natuke aega, et saada mängu sisse, aga hea reaktsioon meilt ja olen uhke selle üle.“

FC Kuressaare ääremängija Karl Rudolf Õigus: “Oleks tahtnud rohkemat täna, sest olime hästi mängus sees, aga Paide lahendas oma võimalused paremini ära ja kolm punkti neile täna, palju õnne neile.“

Karl Rudolf Õiguse intervjuu:

Henrik Ojamaa intervjuu:

Mängupäeva lõpetas selle aasta A. Le Coq Superkarikafinaali korduskohtumine ehk Tallinna FC Flora ja JK Narva Transi vaheline vastasseis. Mängu stsenaarium oli sarnane meeskondade viimasele omavahelisele kohtumisele. Esimest poolaega alustas teravamalt koduvõistkond, kui juba viiendal minutil tabas Mark Anders Lepik posti. Kaks minutit hiljem oli Flora esiründaja taas lähedal mänguskoori avamisele, kuid nurgalöögist peaga suunatud üritus läks veidi tagapostist mööda. 13. minutil tekkis ka Transil esimene ohtlik moment tänases mängus, kui Sergo Kukhianidze konksutas end varbaga löögile, mis nõudis Flora väravavaht Evert Grünvaldilt tõrjetööd. Poolaja keskel proovisid Flora poolelt Maksim Kalimullin ja Transi poole

lt Kukhinadize mängu avavärava lüüa, kuid mõlemad üritused maandusid valel pool posti. 31. minutil pääses karistusala joonelt löögile Vladislav Kreida, kelle ürituse tõrjus Transi väravavaht Aleksei Matrossov nurgalöögiks. Poolaja lõpus sai valitsev Eesti meister penalti, sest pall tabas piirilinna meeskonna kapten Irie kätt karistusalas. 11 meetri karistuslöögi saatis võrku Lepik, kui Matrossov ei ulatunud tema paremasse nurka löödud pallini. Enne poolajapausi sai Flora kätte ka teise värava, kui Kristo Hussari tsenderdusele pani pea vastu taas Lepik, kes lõi oma mängu teise värava.

Teise poolaja algus läks Flora edasi sealt, kus esimese poolaja lõpus pooleli jäädi. 51. minutil andis Lepik karistusalas söödu Kalimullinile, kes saatis mõnelt meetrilt palli kolmandat korda Transi väravasse. Seejärel narvakad ärkasid ning Flora mäng lagunes. 54. minuti nurgalöögist pääses löögile Kelsey Uchenna Egwu, kelle üritus tabas posti ning postipõrkest lendas pall vastu Danil Kuraksini säärt ja sealt omakorda Flora väravasse. 69. minuti Zakaria Beglarishvili karistuslöögini kerkis kõrgeimale Pierre Landry Kabore, kes suunas peaga palli Grünvaldi väravasse ja 20 minutit enne mängu lõppu oli seis Transi poolt vaadatuna 2:3. Kaks minutit pärast Transi väravat oli Flora lähedal, et eduseis taas kaheväravaliseks suurendada, kuid Rauno Alliku väravasse teel olnud löögi klaaris väravajoonelt latipõrke kaudu Shlava Burjanadze. 83. minutil viigistas Trans mänguseisu, kui Kukhianidze tsenderdus leidis tagumises postis vabaks jäänud Leonardo Roloni, kes lõi oma esimese värava Premium liigas. Kohtumise lõppsõna jäi siiski Florale, kui 87. minuti rünnaku lõpetuseks leidis Alliku karistusalas markeerimata jäänud Lepiku, kes viis kübaratrikiga rohevalged taas ette. Dramaatilise kulminatsiooniga mäng lõppes 4:3 seisuga ning Flora sai üle kuu aja taas võidurõõmu maitsta. Viie vooru järel on nad kaheksa punktiga viiendal kohal. Trans sai hooaja neljanda kaotuse ning kolme punktiga ollakse tabeli kaheksandal real.

Tallinna FC Flora kübaratriki autor Mark Anders Lepik kolmeväravalise eduseisu käest laskmise kohta: "Ei oskagi täpselt öelda, mis juhtus. Olime 3:0 ees, muutusime üks hetk mugavaks, ettevaatlikuks ning andsime initsiatiivi lihtsalt käest ära. Nii ei tohi ega saa teha, peame tegelema sellega."

JK Narva Transi mängija German Šlein 3:4 kaotuse järel: "Hea meel, et näitasime sisu. Rääkisin esimese vooru järel, et läheb aega, kuni meie kokkumäng toimima hakkab, aga läheme paremaks. 0:3 pealt on raske välja tulla, aga tulime, kuid täna jäi millestki puudu."