30

09.2020

10:10

VIDEO | Tipneri karikas mängis Kuressaare võõrsil üle Welco

Evald Tipneri karikavõistlustel peeti eile õhtul neli 1/16-finaali, kui järgmisse ringi jõudsid lisaks kahele Premium liiga võistkonnale ka Esiliiga liider ja III liiga meeskond. Soccernet.ee mängus alistas Premium liigas üheksandale kohale langenud FC Kuressaare 6:1 Esiliiga B liidri Tartu JK Welco.

Kuressaare asus mängu juhtima juba viiendal minutil, kui värava lõi Ranon Kriisa, kes lõi värava teist mängu järjest. Nädalavahetusel tõi tema tabamuse saarlastele võõrsil 1:1 viigi Viljandi JK Tuleviku vastu liigamängus. Vaheajaks oli eeldatav favoriit ees kahe väravaga, kui täpne oli Silver Alex Kelder (pildil).

Mattias Männilaan sekkus mängu vahetusest kohtumise 56. minutil, lõi 57. minutil oma esimese tabamuse ning lisas neli minutit hiljem järjekordse värava. 68. minutil suurendas saarlaste edu Oliver Raas. Welco auvärava lõi 74. minutil penaltist Karl Joosep Mark, kuid viimane sõna jäi Männilaanele, kes vormistas oma kübaratriki 85. minutil.

Premium liiga meeskondadest jõudis järgmisse ringi ka JK Tallinna Kalev, kes alistas Paides Reinhard Reimaa, Marek Kaljumäe ja Murad Velijevi väravatest 3:0 SK Imavere.

Kõige väravaterohkem kohtumine leidis aset Maardus, kus kohalik Maardu Linnameeskond (EL) mängis tulemusega 5:3 üle Keila JK (ELB). Anton Aristovi kolmanda minuti väravast juhtima läinud Maardu jäi seejärel kaotusseisu, kui vastavalt 14. ja 26. olid täpsed Oliver Suur ning 16-aastane Marten Henrik Kelement. 18-aastase Martin Jaagumetsa 42. minuti värav tõi vaheajaks tabloole siiski viigiseisu. Teisel poolajal läks Maardu oma teed, kui Stanislav Tsõmbaljuk viis kodumeeskonna taas juhtima ning neli minutit hiljem realiseeris Vitali Gussev penalti. 88. minutil suurendas kodumeeskonna eduseisu veel Danil Lebedev, kuid minut hiljem lõi Keila kolmanda värava Kasper Karl Epner.

III liiga võistkond Märjamaa Kompanii tuli Valtu kunstmuruväljakul toimunud kohtumises aste madalamal palliva Rumori Calcio duubelmeeskonna vastu välja kaotusseisust ning alistas pealinnameeskonna 2:1. Edoardo Boscarolo viis külalised teisel minutil juhtima ning selle tulemusega esimene poolaeg ka lõppes. Argo Mõtt viigistas mänguseisu 52. minutil ning Kalev Kungla 74. minuti värav andis võidu Märjamaale. Nii Mõtt kui ka Kungla on sel aastal oma meeskonna kasuks löönud kaks väravat ja mõlemad on tulnud just Tipneri karikavõistlustel – 4:1 võidumängus FC Soccerneti vastu viisid samad mehed oma meeskonna 2:0 juhtima.

Tipneri karikavõistlustel olid varasemalt kaheksandikfinaali jõudnud Tallinna FC Hell Hunt (III liiga), Viljandi JK Tulevik ja Tallinna FCI Levadia (mõlemad Premium liiga).

Täna peetakse karikavõistlustel neli kohtumist. Rahvaliiga meeskond Team Helm võõrustab kell 16.30 Tartu Tamme kunstmuruväljakul kõrgliigameeskonda Narva Transi, JK Legion (PL) – Saku Sporting (III liiga) panevad Sportland Arenal palli mängu kell 19.00 ning samal ajal algab matš Paides kunstmurul, kus kohaliku Linnameeskonna (PL) vastaseks on III liiga võistkond Tallinna FC Pocarr. Kell 19.30 kõlab avavile Lasnamäe Spordikompleksi kunstmurustaadionil, kus FC Tallinn (II liiga) mängib Vändra JK Vapruse (EL) vastu.