13

01.2024

21:28

VIDEO | Üheksanda järjestikuse võidu võtnud Bunker Partner tõusis tabeliliidriks

Coolbet saaliliiga 11. voor pakkus kuhjaga põnevust ja otsustavaid väravaid: liiga uustulnuk Tallinna FC Bunker Partner möödus seni valitsenud Viimsist. Omavahelisi arveid klaarisid ka tabelinaabrid ja oktoobrikuised superkarikafinalistid.

Vooru avavoorus pidi tabeliliidri positsioonilt mängule vastu läinud Viimsi FC tunnistama võõrsil Tartu vald Ravens Futsali 8:4 paremust. Kuigi Viimsi jõudis esimesel poolajal kaheväravalisse eduseisu, suutis Ravens Futsal poolaja lõpuks kaotuse seljatada ning kohtumist 3:2 juhtima asuda. Ka teisel poolajal näitas paremat minekut Tartu tiim, kes 36. minutiks oli vahe käristanud juba viieväravaliseks. Viimsi suutis kohtumise lõpus veel ühe värava tagasi lüüa, kuid enamat võõrustajameeskonna vastu ei suudetud. Ravens Futsali eest sai kahel korral jala valgeks Juhan Kondike ja Eduard Desjatski, ühe tabamusega särasid Erki Mõttus ja Ken-Krister Uuspalu, kaks tabamust läksid kirja vastase omaväravast. Viimsi eest oli kahel korral täpne Vitalii Katerynin ning ühel korral Nikita Dronov ja Erik Grigorjev. Kaotuse ja 11. vooru järel andis Viimsi enda tabeliliidri koha käest ning paikneb nüüd 25 punktiga teisel real. Tartu vald Ravens Futsal on kogunud 21 silma ning paikneb neljandal positsioonil - kolmas koht jääb meeskonnal vaid ühe punkti kaugusele.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Neljaväravalise (9:5) võidu noppis ka Rummu Dünamo, kes võõrustas koduväljakul tabelinaaber FC Jõgeva Wolvesi. Rummu näitas oma paremust juba esimesel poolajal: kohtumise avaväravaks kulus meeskonnal vähem kui kaks minutit ning 20 minuti jooksul sahistati vastase võrku neljal korral, endale lasti lüüa vaid kaks palli. Kuigi teisel poolajal suutis Jõgeva mitmel korral tabamuste vahe minimeerida, läks Rummu oma teed ning võttis ka sel korral Wolvesi üle võidu. Võitjameeskonna eest sai kolm tabamust kirja Kirill Timofejev, kaks väravat lõi Valeri Mihhailov ning ühe lisasid Dennis Jeremejev, Dennis Alexander Vtorushin, Roman Maršev ja Danila Gushinets. Wolvesi eest olid täpsed Karl Sassian, Ülari Tohver, Maksim Mitrofanov, Rasmus Alles ja Sven Karu. Rummu on 11 mängitud kohtumisega teeninud kaks võitu ning kuue punktiga paiknetakse tabeli seitsmendal real, Wolves on punktideta kaheksandal kohal.

Tallinna FC Bunker Partner kasutas Viimsi kaotuse järel tekkinud võimalust tõusta tabeliliidriks sajaprotsendiliselt ära, kui Narva United FC alistati tulemusega 3:1. Kiirelt juhtima asunud Tallinna meeskond läks vaheajale napis üheväravalises eduseisus. Narva suutis teisel poolajal Vitaly Kutuzovi tabamuse toel seisu viigistada, kuid Bunker Partneril oli kaks väravat veel varuks, mis ka mängu lõpptulemuse otsustasid. Võitjameeskonna eest sahistasid väravavõrku Kevin Sooaluste ja Marek Naal, viimane tabamus läks kirja Narva omaväravast. Bunker Partner on mängitud 11 vooruga kogunud 27 punkti ning lähimat jälitajat Viimsit edestatakse kahe silmaga. Narva on kirja saanud 15 punkti ning paikneb tabelis viiendal real.

Kohtumine on järelvaadatav siit:

Põnevust pakkus ka kohtumine Jõhvis, kus külalismeeskond Sillamäe FC NPM Silmet võttis Jõhvi FC Phoenixi üle revanši ning alistas vastase tulemusega 8:5. Vastupidiselt meeskondade viimasele omavahelisele kohtumisele, kus Jõhvi võttis 8:7 võidu, asus sel korral kohtumist juhtima Silmet, kelle 3:1 eduseisul mindi ka vaheajale. Teisel poolajal panid mõlemad meeskonnad uue käigu sisse, kuid edukamat minekut näitas just Silmeti meeskond. Kolme tabamusega aitas meeskonna võidule Stanislav Gussev, kaks tabamust lisasid Anton Pfening ja Pablo Cesar Ortega Herrera, ühe värava sai kirja Roman Bažkov. Jõhvi eest näitas neljal korral resultatiivsust Danila Tsõgankov, ühe korra skooris Nikolai Martšuk. Võit aitas Silmetil säilitada pjedestaalikoha, kui 22 silmaga paiknetakse kolmandal real ning edestatakse lähimat jälitajat ühe silmaga. Phoenix jätkab võistlemist kuuendalt positsioonilt, olles kogunud 11 vooruga 13 punkti.

Coolbet saaliliiga 12. voor mängitakse 20. ja 21. jaanuaril.