26

04.2024

22:18

VIDEO | Vaprus alistas teise poolaja vähemuses mänginud Unitedi

A. Le Coq Premium liiga kaheksanda vooru avasid Pärnu Rehepapi kunstmuruväljakul Pärnu JK Vaprus ja FC Nõmme United. Pärnakad teenisid 2:1 tulemusega hooaja teise võidu.

Mängu isukamalt alustanud Vaprusel oli võimalus kohtumist juhtima minna juba 3. minutil, kuid Kevin Kauberi löök läks tagapostist mööda. 12. minutil avasid pärnakad siiski skoori, kui Enrico Veensalu sööt leidis Sander Kapperi, kes tegi mänguseisuks 1:0. Kapperi esimese ürituse suutis Unitedi väravavaht Marko Meerits küll tõrjuda, kuid jätkuolukorras läks pall Kapperi rinnast väravasse. Neli minutit hiljem olid aga tablool viiginumbrid, kui Ranet Ristikivi tagasisööt Ott Nõmmele ebaõnnestus niivõrd, et pall lendas Vapruse võrku ning Ristikivi sai kirja omavärava. Esimese poolaja lisaminutitel jäi United vähemusse, kui Kaarel Leppsalu rikkus viimase mehena oma karistusala ees määrusi Kauberi vastu ja Kristo Tohver näitas noorele keskkaitsjale punast kaarti.

Teisel poolajal oli initsiatiiv enamuses mänginud kodumeeskonnal. Selle tulemusena läks Vaprus 61. minutil kohtumist taas juhtima, kui esimesele väravale söödu andnud Veensalu tegi sellel korral ise skoori. Mitme mehe vahelt läbi pugenud ääreründaja soolo lõppes sellega, et pall maandus mängus teist korda Unitedi väravavõrgus. Tegemist oli Veensalu teise tabamusega sellel hooajal. Kuigi teisel poolajal tekkis rohkem võimalusi Vaprusel, siis mängu lõpus oli ka Unitedil šanss mängust viigipunkt päästa. Murad Velijevi 84. minuti karistuslöök võttis Kevin Aloest ohtliku rikošeti, mis pärnakate õnneks läks napilt väravast mööda. 2:1 tulemusega lõppenud kohtumise järel jäid kolm silma siiski Vaprusele ning United pidi Tallinnasse naasma punktilisata.

Võiduga kindlustas Vaprus kaheksandat kohta, neil on kaheksa vooruga koos seitse punkti. United jätkab esimese ringi viimase mängu eel nelja punktiga tabeli viimasel real.