30

03.2024

11:48

VIDEO | Viimsi alistas esmakordselt Kalevi, vooru suurima võidu teenis Flora naiskond

Reedel, 29. märtsil alustas naiste Meistriliiga uus hooaeg, kui võistlustules olid kõik kaheksa naiskonda. Esimesed laual olnud punktid noppisid endale Viimsi JK, Saku Sporting, Tallinna FC Flora ja Tartu JK Tammeka.

Viimsi JK andis hooajale võiduka stardipaugu – esmakordselt alistati JK Tallinna Kalevi naiskond, kelle üle teeniti 4:1 võit. Möödunud aastal neljas kohtumises vaid Kalevi paremust tunnistama pidanud Viimsi haaras nüüd juhtohjad kiiresti enda kätte. Juba kohtumise 16. minutiks oli Viimsi teeninud Karoly Kasuki ja Gerli Israeli tabamuste toel kaheväravalise eduseisu, 2:0 seisus liikusid naiskonnad ka vaheajale. Kalevi mängija Marian Jaarman suutis 66. minutil küll kaotusseisu minimeerida, kuid minuti pärast oli Viimsil ja Kätrin Välbal endapoolne vastus olema. Kohtumise lõpptabamuse ja oma teise värava vormistas Välba 83. minutil, millega naiskond võttis ajaloolise võidu Kalevi üle.

Saku Sporting kordas JK Tabasalu vastu naiskondade viimase omavahelise kohtumise lõpptulemust, kui koduväljakul alistati vastane 1:0. Sportingu tabamus sündis 69. minutil, kui küljesisseviske järel sai pallile pea vahele värava esiposti juures seisnud Merily Toom. Kohtumise viiendal lisaminutil sai Sportingu väravavaht punase kaardi, kuid järelejäänud napp aeg ühemängijalises enamuses mänginud Tabasalule viigitabamust ei toonud.

Vooru suurima võidu noppis valitsev meister Tallinna FC Flora, kes alistas Meistriliiga uustulnuk Tallinna FC Ararati tulemusega 6:1. Kohtumise 10. minutil teenitud nurgalöögi järel näitas värava ees täpsust Siret Räämet, kes viis Flora juhtima. Kaheksa minutit hiljem oli Jelizaveta Južaninova meisterliku löögi järel tablool aga 1:1 viigiseis, millega naiskonnad suundusid ka vaheajale. Endale väikese ehmatuse lubanud Flora naasis riietusruumist enesekindlalt ning teisel poolajal löödi vastasele viis vastuseta väravat: kaks tabamust sai kirja Kristina Teern, ühe Lisette Tammik, Elisabeth Õispuu ja Helina Tarkmeel.

Vaata Tallinna Flora – Tallinna Ararati kohtumise tipphetki siit:

Mullune pronksmedalist Tartu JK Tammeka alustas hooaega võidukalt, kui koduväljakul teeniti 3:2 võit Põlva FC Lootose üle. Juhtpositsiooni sai enda kätesse Lootose naiskond, kui 15. minutil näitas täpsust Kätriin Altsaar. 31. minutil lõi Valeria Liik Tammeka eest viigivärava ning omakorda minut hiljem viis Nicole Kelli naiskonna üheväravalisse eduseisu. Kelli sahistas võrku ka 41. minutil ning kasvatas edu kaheväravaliseks. Poolaja esimesel lisaminutil vastas Põlva eest ühe väravaga Kärt Hüdsi, kuid kuna Hüdsi tabamus jäi kohtumises viimaseks, kirjutas Tammeka võidupunktid enda nimele.

Naiste Meistriliiga 2. vooru kohtumised mängitakse 12.–14. aprillini, kus omavahel on vastamisi JK Tallinna Kalev ja Saku Sporting, Tartu JK Tammeka ja Tallinna FC Flora, JK Tabasalu ja Viimsi JK ning Tallinna FC Ararat ja Põlva FC Lootos.

Pildil Tallinna Kalevi mängija Maria Orav ja Viimsi mängija Mia Martina Kaalma. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee