14

08.2023

13:41

VIDEO | Vooru ainsa võidu teenis Trans

Premium liiga 23. voorus neljast peetud mängust kolm lõppesid 1:1 viigiga, ainsa võidu teenis JK Narva Trans, kes alistas koduväljakul FC Kuressaare.

Premium liiga vooru avakohtumises tuli Paide Linnameeskond koduväljakul välja 0:1 kaotusseisust JK Tallinna Kalevi vastu, saades tasuks 1:1 viigi. Mäng Paide linnastaadionil algas mõlema meeskonna poolt otsivalt, ent avapoolajal väravaid ei löödud ning nii mindi pausile seisuga 0:0. Teisel poolajal tõi pöörde 72. minutil vahetusest mängu sekkunud Foday Trawally, kes viis Kalevi 1:0 juhtima. Paide jõudis viigini 10 minutit hiljem, kui Sten Jakob Viidas vormistas oma liiga debüütvärava. Korra käis pall veel Kalevi võrgus, aga videokohtunike ülevaatus tunnistas olukorras suluseisu. Paide on 23 mängu järel teeninud tabelisse 29 punkti, mis jaguneb kuue võidu, 11 viigi ja kuue kaotuse vahel. Tabelis positsioneeritakse kuuendal kohal. Kalev on sama arvu mängude järel kogunud 31 punkti, mis on teenitud kaheksa võidu, seitsme viigi ja kaheksa kaotusega. Tabelis tõusti viigi järel kolmandale positsioonile.

Vaata kohtumise tipphetki:

Tabeliliider Tallinna FCI Levadia leppis Harju JK Laagriga 1:1 viiki. Levadia küll domineeris kohtumist, ent Harju kaitseliin ja väravavaht Ivans Baturins püsisid kindlalt oma kohal. Harju pääses juhtima 81. minutil, kui Taaniel Usta andis hea söödu Aleksandr Ivanjusinile, kes vormistas oma 150. liigakohtumises debüütvärava. Kodumeeskonna kastanid tõi tulest välja vahetusest mängu sekkunud Mark Oliver Roosnupp, kes Felipe Felicioga söödukombinatsiooni järel tabloole viigiseisu tõi. Kaks minutit hiljem jäi Harju vähemusse, kui Daniil Rudenko teenis mängu teise kollase kaardi. Levadia jätkab tabelis liidrina, edestades vaid ühe punktiga teisel positsioonil paiknevat FC Florat. Harju JK Laagri asub jätkuvalt tabeli viimasel kohal, olles 23 mängu järel teeninud 15 punkti.

Tartu JK Tammeka mängis koduväljakul 1:0 eduseisu maha, tasuks 1:1 viik Nõmme Kalju FC-ga. Tartlased viis 9. minutil juhtima Ahmed Adebayo Basher, kes Sander Puri söödu järel mängis üle Kalju mängija. Kui esimese löögisoorituse blokeeris Yohan Mannone, siis tagasipõrkunud palli toimetas Basher kindlalt väravasse. Teisele poolajale teravamalt naasnud Kalju omas mitu head võimalust, ent väravani jõuti alles kohtumise seitsmendal üleminutil. Tammeka mängija tegi kastis vea, mis päädis Kalju 11 meetri karistuslöögiga. Penalti realiseeris kindlalt Alex Matthias Tamm, viigistades kohtumise 1:1. Saadud punkti toel tõusis Kalju neljandale kohale, olles kogunud sama arvu – 31 punkti kolmandal positsioonil paikneva JK Tallinna Kalevi ja viiendal kohal asuva Pärnu JK Vaprusega. Tammeka jätkab tabelis eelviimasel kohal, olles 23 mänguga teeninud 19 punkti.

JK Narva Trans alistas koduväljakul vähemuses mänginud FC Kuressaare tulemusega 2:0. Avapoolaeg lepiti Narva Kreenholmi staadionil väravateta viigiga. Teisel poolajal asus Trans kohtumist kontrollima. Avavärav leidis aset 60. minutil, kui standardolukorra järel vormistas oma hooaja 11. tabamuse Tristan Koskor, kes liiga parimate väravaküttide tabelis jagab nüüd esimest kohta Taani kõrgliigasse siirdunud Ernest Agyiriga. Kuus minutit hiljem teenis Joonas Soomre karistusalas tehtud vea eest teise kollase kaardi, jättes Kuressaare mänguväljakul vähemusse. Teenitud 11 meetrise karistuslöögi realiseeris kindlalt Aleksandr Volkov. 25 punktiga jätkab Trans tabelis kaheksandal positsioonil, Kuressaarel on teenitud 28 silma, mis positsioneerib nad seitsmendale kohale.

23. vooru ettemängitud kohtumises, leppisid Tallinna FC Flora ja Pärnu JK Vaprus samuti 1:1 viigiga.

Premium liiga 24. vooru kohtumised mängitakse 18.–20. augustini.