10

03.2024

22:42

VIDEO | Welco ja Kalev U21 avasid Esiliigas võiduarve

Esiliiga teise vooru kohtumised mängiti sel nädalavahetusel, 9. ja 10. märtsil, mille järel avasid võiduarve Tartu JK Welco ja JK Tallinna Kalev U21. Võidupunktidega lahkusid väljakult veel Tallinna FC Flora U21 ja Tallinna FCI Levadia U21. Viigipunktiga leppisid FC Tallinn ja Harju JK Laagri.

Laupäeval pandi pall mängu neljas kohtumises. Duubelvõistkondade vastasseisus avas JK Tallinna Kalev Esiliigas võiduarve, kui võõrsil oldi tulemusega 1:0 parem Paide Linnameeskonnast. Kohtumise ainsa värava toimetas 18. minutil Paide kunstmurustaadionil võrku Daniil Sheviakov. Kahe vooru järel on Kalev U21 teeninud võidu ja kaotuse, mis positsioneerib nad kolme punktiga viiendale kohale ning Paide duublil on liigas võidu- ja väravaarve veel avamata, mis paigutab nad tabeli viimasele reale.

Mängu tipphetked:

FC Tallinn tuli koduväljakul Harju JK Laagri vastu välja 0:1 kaotusseisust ning viigistas kohtumise 1:1. Lasnamäe Spordikompleksi kunstmurustaadionil jõudis Harju väravani 67. minutil, kui täpne oli Ander-Joosep Kose. Edu püsis kolm minutit, kui Kirill Nesterov seisu 1:1 viigistas. Rohkemate väravateni kumbki meeskond järelejäänud ajaga ei jõudnud. Teise vooru järel loovutas FC Tallinn viigipunkti tulemusel liidripositsiooni, langedes nelja punktiga teisele kohale. Harju on kahe viigi järel tabelis kahe kogutud punktiga seitsmendal kohal.

Esiliiga võiduarve avas ka Tartu JK Welco, kes oli koduväljakul tulemusega 2:0 parem vähemuses mänginud JK Tabasalust. Holm Jalgpallipargis viis Welco 43. minutil juhtima Marten Zovo. Avapoolaja teisel lisaminutil jäi punase kaardi tõttu Tabasalu ühemehelisse vähemusse. 79. minutil kasutas vastaste vähemust väljakul ära Tristan Saupõld, kes lõi Welco teise ja kohtumise lõpptabamuse. Kahe vooru järel võidu ja kaotuse teeninud Welco asub tabelis kuuendal kohal, olles kogunud kokku kolm punkti. Tabasalu, kes vastu võtnud ühe viigi ja kaotuse, paigutub tabelis ühe silmaga eelviimasel kohal.

Tallinna FC Flora U21 alistas Esiliiga laupäevase mängupäeva viimases kohtumises FC Elva 2:0. Sportland Arenal lõi mõlemad väravad Maksim Kalimullin. Avapoolajal jõudis Kalimullin väravani 24. minutil, teine tabamus leidis aset 75. minutil. Kahe mänguvooru järel on Flora U21 olnud kahes kohtumises võidukas, mille tulemusel tõusti teise vooru järel kuue punktiga tabeliliidriks. FC Elva paigutub ühe võidu ja kaotuse järel kolme punktiga neljandale kohale.

Teise vooru viimases kohtumises oli Tallinna FCI Levadia U21 pühapäeval, 10. märtsil tulemusega 2:0 üle Viimsi JK. Infonet Lasnamäe staadionil viis Levadia duubelvõistkonna 21. minutil juhtima Aleksandr Zakarliuka. Teise poolaja teisel üleminutil kasvatas edu ning vormistas Levadia kindla võidutabamuse Sergei Mošnikov. Esiliiga tabelis on võidu ja viigi järel Levadia U21 nelja punktiga kolmandal kohal. Viimsi JK paikneb ühe viigi ja kaotuse järel tabelis kaheksandal real.

Esiliiga kolmanda vooru kohtumised mängitakse tuleval nädalavahetusel, 16. ja 17. märtsil.