08

07.2019

14:35

VIDEOD: Flora alistas Premium liiga 19. voorus Levadia ning kasvatas edu 5 punkti peale

Premium liigas peeti nädalavahetusel 19. vooru mänge, kus põnevaid vastasseise jagus üle Eesti.

Vooru keskses kohtumises läksid laupäeval vastamisi FCI Levadia ning FC Flora. 1124 pealtvaataja ees peetud kohtumist asus 17. minutil Erik Sorga penaltist 1:0 juhtima Flora. 51. minutil viis Frank Liivak florakad juba 2:0 ette ning kuigi Markus Jürgenson suutis 61. minutil penaltipunktilt ühe tagasi lüüa, siis enamaks Levadia võimeline polnud. Flora jätkab 2:1 võidu järel 49 punktiga tabeli tipus, Levadia jääb 44 silmaga teisele kohale.

Kolmas Tallinna suurklubi Nõmme Kalju loovutas 19. voorus aga punkte, tehes võõral väljakul Narva Transiga 1:1 viigi. Valitsev meister asus 31. minutil küll tänu Liliu väravale juhtima, aga Transi ründajal Eric McWoodsil oli 56. minutil sellele omapoolne vastus olemas ning 1:1 viigiga kirjutasidki mõlemad endale tabelisse ühe lisapunkti.

Kalju libastumise järel tõusis nendega samale pulgale 39 punkti peale Paide Linnameeskond, kes oli reede õhtul 6:1 üle FC Kuressaarest. Kodumeeskonna kaks esimest väravat kirjutati Yann Michael Yao nimele, enne poolajavilet lisasid omalt poolt ühe veel Andre Frolov ja Ander Ott Valge. 59. minutil lõi Märten Opp Kuressaare särgis ühe tagasi, kuid viimane sõna jäi ikkagi Paidele, kes tänu Alassana Jatta ja Henri Välja väravatele tabelisse 6:1 võidu kirjutas.

Tabeli teise poole lahingus võttis aga ülivajaliku võidu Maardu Linnameeskond, kes alistas võõral väljakul 4:1 Tallinna Kalevi. Kodumeeskond Kalev asus küll 5. minutil tänu Daniil Sheviakovi väravale juhtima, aga seepeale sattus hoogu Maardu Linnameeskonna värske täiendus Jasper Uwaegbulam, kes 82. minutiks kübaratriki ning väravasöödu Vitali Gussevile kirja oli saanud.

Lõuna-Eesti derbis läksid aga 19. voorus vastamisi Viljandi Tulevik ja Tartu Tammeka. Tulises heitluses teenis vajaliku punktilisa lõpuks Tammeka, kelle särgis oli 87. minutil täpne Artus Uljanov. Noormehe iluväravale Viljandil vastust ei olnudki ja 1:0 võiduga said koduteele asuda tartlased.