06.2020

16:40

VIDEOD | Flora lõpetas esimese ringi 7-punktilise eduga

Premium liigas tõmmati eile joon alla 1. ringile.

9. vooru alustuseks suutis Nõmme Kalju võõral väljakul tänu Aleksandr Volkovi ja Aleksandr Kulinitši teise poolaja väravatele alistada 2:0 Tartu Tammeka. Kalju tõusis võidu tulemusena jagama 18 punkti juures koos Paide Linnameeskonnaga 2.-3. kohta, Tammeka jääb 11 silma juures 6. tabelireale.

Laupäeva alustuseks teenis võõrsilvõidu ka tabeliliider FC Flora, kes oli 4:0 üle FC Kuressaarest. Võitjate poolelt olid esimesel poolajal täpsed Rauno Sappinen ja Rauno Alliku, teisel kolmveerandtunnil said jala valgeks ka Henri Järvelaid ja Märten Kuusk. Flora jätkab tabeli tipus 25 punktiga, edestades lähimaid konkurente 7 silmaga. Kuressaare leiab end 10 punktiga 7. positsioonilt.

Teises samaaegses kohtumises kirjutas magusad kolm punkti tabelisse Viljandi Tulevik, kes oli kodumurul 2:1 üle Tallinna Kalevist. Kuigi Kalev asus kohtumist Hannes Anieri tabamusest varakult juhtima, suutis Pavel Marin 29. minutil seisu viigistada ning kolm punkti tõi mulkidele tabelisse Herol Riibergi 90. minuti penalti. Tulevik leiab end nüüd 15 punktiga 5. tabelirealt, Kalev peab 7 silma juures leppima 8. tabelireaga.

Kreenholmi staadionil pakkusid 29-kraadises kuumuses tõelise põnevuslahingu Narva Trans ja FCI Levadia, kelle omavaheline duell lõppes 4:4 viigiseisul. Mark Oliver Roosnupp viis külalised küll juba 3. minutil juhtima, kuid 16. minutiks oli seis täiesti ümber pööratud, kui Aleksandr Zakarliuka, Chinedu Charles Geoffrey ning Nurlan Novruzovi tabamuste abil asus 3:1 ette hoopis Narva Trans. Poole tunni möödudes lõi Levadia poolelt ühe tagasi Manucho ning 9 minutit hiljem jäi kodumeeskond Trans vähemusse, kui punase kaardiga saadeti väljakult ära Nurlan Novruzov. Enamuses mängides suutis Levadia ka kohtumist juhtima asuda, kui esmalt realiseeris Markus Jürgenson penalti ning 69. minutil lõi tabloole seisuks 4:3 Gando Biala. Viimane sõna jäi sedapuhku siiski Narvale, kelle särgis lõi 82. minutil lõppseisuks 4:4 Chinedu Charles Geoffrey. Levadia langes viigi tulemusena 17 punktiga 4. tabelireale, Trans jätkab 3 silmaga viimasel kohal.

Voorule tõmmati joon alla eile õhtul Kesk-Eestis, kui Paide Linnameeskond mängis kodumurul 2:0 üle TJK Legioni. Paide viis 39. minutil juhtima Edgar Tur ja 54. minutil vormistas kauni pommlöögiga lõppseisu Karl Mööl. 72. minutil saadeti Mööl punase kaardiga ka platsilt ära, kuid Legion viigipunkti seejärel enam päästa ei suutnud. Paide tõusis 9 vooru järel 18 punktiga 2. kohale, Legion leiab end 5 punktiga 9. positsioonilt.

Premium liiga jätkab 10. vooru kohtumistega juba tuleval teisipäeval ja kolmapäeval. Tabeliseisu ja kalendriga saad lähemalt tutvuda siin.