25

11.2020

10:29

VIDEOD│Kuressaare näpistas Legionit, Kalev langes Esiliigasse

Premium liigas pidasid tabeli alumise neliku meeskonnad 29. vooru kohtumisi, kui Kuressaarel õnnestus kirja saada võit TJK Legioni üle. Kalev ei suutnud samal ajal enamat viigist Transiga ja peab järgmiseks hooajaks kolima Esiliigasse.

Pall pandi mängu samaaegselt mõlemas kohtumises. Sportland Arenal peetud vastasseisus sündis värav varakult, kui Kuressaare asus juba teisel minutil Rauno Tutki tabamusest juhtima. See jäi ka kohtumise ainukeseks väravaks ning Kuressaare kirjutas tabelisse väärtusliku 1:0 võidu. Selle tulemusega hoiab Saaremaa meeskond elus ka lootust pääseda üleminekumängudest. Üks voor enne hooaja lõppu jäädakse päästvast kaheksandal kohal olevast Narva Transist maha kahe punktiga. Kuressaare kohtub viimases voorus Tallinna Kaleviga ning soodsate asjaolude kokkulangemisel võidakse ennast kergitada koht kõrgemale.

Tallinna Kalevil oli enne kohtumist selg vastu seina, kui eelviimasel kohal olevast Kuressaarest jäädi maha kahe punktiga. Siiski hoiti saatust enda kätes, sest võidu korral oleks otsustavaks saanud hooaja viimane omavaheline kohtumine Kuressaarega. Kalev alustaski kohtumist Narvas positiivse noodiga, kui 28. minutil viis Hannes Anier oma meeskonna juhtima. Lõpuni ei suudetud edu siiski hoida, kui 54. minutil viigistas seisu Aleksandr Zakarliuka ning 1:1 tulemusega mäng ka lõppes. Kalevi jaoks tähendas see kõrgliigast välja kukkumist, sest vahe lähima konkurendiga kärises neljale punktile. Trans on voor enne hooaja lõppu 25 punktiga kaheksandal positsioonil ning nende kohta võib veel ohustada Kuressaare.