11.2020

07:55

VIDEOD│Vaprus viimases voorus võitu ei saanud, kuid tõstis karika

Nädalavahetusel jõudis lõpule Esiliiga hooaeg. Esikoha teeninud Pärnu Vaprus pidi viimases voorus tunnistama teiseks tulnud Maardu Linnameeskonna paremust. Kolmandal tabelireal lõpetas Nõmme United.

Viimase vooru esimene kohtumine toimus laupäeval, kui FC Flora U21 teenis Sportland Arenal 4:1 võidu Tartu Tammeka U21 üle. Flora asus Igor Ustritski ja Martin Valkiaineni väravatest 2:0 juhtima, kuid Tammeka suutis avapoolajal tänu Rasmus Vahtrale ühe värava tagasi lüüa. Teisel kolmveerandtunnil oli tartlastel võimalik seis ka viigistada, kuid penaltit ei õnnestunud realiseerida. Flora omakorda lõi kaks vastuseta väravat, kui täpsed olid Georg Ander Sild ja Georg Vende. Flora duubelmeeskond lõpetas hooaja neljanda kohaga, Tammeka noorte saagiks jäi kuues koht.

Pühapäeval peeti põnevaid vastasseise, kui otsustati kolmanda koha saatus ja mõõtu võtsid tabeli esimesed meeskonnad. Nõmme United ja FC Elva selgitasid välja pronksmedalite omanikud. Kolmanda koha hoidmiseks oleks Nõmme Unitedile piisanud ka viigipunktist, kuid hooaeg lõpetati 1:0 võiduga. Kohtumise ainsa värava autoriks oli 13. minutil Kevin Mätas. Elva lõpetas viiendal tabelireal.

Eelmises voorus Esiliiga võidu kindlustanud Pärnu Vaprus läks vastamisi teisel kohal oleva Maardu Linnameeskonnaga ja pidi tunnistama vastaste 2:1 paremust. Mängu asus üheksandal minutil juhtima Vaprus, kui Tõnis Vihmoja realiseeris penalti. Maardul oli võimalus ka omakorda 22. minutil penaltipunktilt skoori teha, kuid Vitali Gussev saatis palli posti. Lõppsõna jäi siiski Maardule, kui Stansilav Tsõmbaljuki tabamused 83. minutil ja neljandal üleminutil pöörasid kaotusseisu võiduks.

Esiliiga tabeliseisu, tulemuste ja statistikaga saab tutvuda siin.