27

10.2012

18:41

Viik Paidega jätab Tammeka üliraskesse olukorda

Tartu Tammeka ei suutnud koduväljakul enamat 1:1 viigist Paide Linnameeskonna vastu ja peab viimases voorus lootma väiksele imele, et säilitada lootus Meistriliigasse püsima jääda.

Peatreener Joti Stamatopoulos saatis hommikul paarikümne talgulise abil suveroheliseks puhastatud väljakule juba viimastest mängudest tuttava Tammeka koosseisu. Ühtegi puudujat polnud ning nädala keskel kergelt haige olnud Mikk Laas jooksis väljakule algkooseisus.

Mäng algas aga Tammeka jaoks kohe külma dušiga, kui endine sinisärkide pallur Tiit Tikenberg viis Paide juba 4. minutil 1:0 juhtima, saades läbijooksule söödu ja realiseerides üks-üks-olukorra Andrus Lukjanoviga.

„Mängijad tegid suurepärase esituse ja ma arvan, et see oli üks meie parimaid mänge,“ rääkis Tammeka peatreener Joti Stamatopoulos pärast lõpuvilet. “Mängisime suurepärast jalgpalli, ehitasime mängu üles, liinidevaheline koostööd sujus, murdsime äärtelt läbi, meil oli väga palju häid löögivõimalusi karistusalas.”

22. minutil oli Tammekal järjekordne hea võimalus, kui Pato purjetas paremal kaitsjatest läbi ning andis hea palli penaltipunkti suunas, kuid Siim Tenno ei suutnud ründaja head eeltööd väravaks vormistada ja lõi vabalt positsioonilt väravast mööda.

Veerand tundi hiljem muutus seis Tammeka jaoks veel raskemaks, kui Andre Mägi võttis küünilise veaga maha Mikk Laasi soolo ning kahjuks väänas Laas kukkudes põlve nõnda õnnetult, et vasakkaitsjal oli raskusi isegi staadionihoonesse liikumisega. Tema asemele tuli mängu Kristjan Tiirik, mis tähendas Heiko Tamme nihutamist paremkaitsesse, samal ajal kui Kaspar Kaldoja liikus vasakkaitsjaks.

Poolaja viimastel minutitel oli järjekordselt hea võimalus Siim Tennol, kui sarnaselt eelmise korraga sai keskpoolkaitsja karistusala keskele söödu, kuid taas kord lendas Eesti koondislase madal löök väravast mööda. Samuti näitas veel oma kvaliteeti Pato, kuid ka tema kasti paremast äärest tehtud löök lendas üle värava.

„Riskisime kõigega, tõime [Mikk Laasi asemel] sisse Kristjan Tiiriku, meil oli 9-10 positsioonil ründavad mängijad. Me ei kaotanud oma esitust ja kontsentratsiooni ka peale Mikk Laasi rasket vigastust. Kristjan Tiirik polnud soojagi teinud, aga oli kohe selle hea pildi üks osa,” muljetas kreeklane.

Teine poolaeg meenutas suuresti esimest poolaega, aga Tammeka surve oli ilmselt veelgi selgem. Konkreetseid võimalusi loodi samas vähe, sest tsenderdused leidsid enamasti karistusalas Paide pikad kaitsjad.

Kõik muutus 70. minutil, kui Heiko Tamme söödu võttis martinhurdalikult rinnaga endale ette Alex Nimo ning lõi kuue-seitsme meetri pealt palli värava tagumisse nurka seisuks 1:1. Värav meenutas kangesti eelmise nädala Martin Hurda sooritust, mis tasakaalustas seisu Tallinna Kaleviga ning vägisi tekkis mulje, et see on vaid algus.

Tammeka surve jätkus ning tartlased nõudsid mitmel korral kohtunik Jaan Roosilt ka penaltipunktile näitamist, kui karistusalas kukutati nii Martin Hurt kui Kristjan Tiirik, kuid kohtunik Tammeka protestidest ei hoolinud.

Lõpuminutite pikad pallid karistusalasse Tammekale edu ei toonud ning nii tuli vastu võtta mõru 1:1 viik, mis jätab viimase mängu eel Tammeka endiselt liigatabelis kümnendale kohale. Kuna Tallinna Kalev kaotas samal ajal Levadiale, siis on tartlaste ja Kalevi vahe nüüd vaid üks punkt.

Püsimajäämisvõimaluste kohta ütles kreeklane järgmist: „Nägime teist tulemust ja me vähendasime vahe ühele punktile jaäänud on veel vaid üks mäng - see on uskumatu! Me peame Eesti meistrite vastu oma võimaluse ära kasutama. Kutsun terve tiimi nimel tervet Tartut meid toetama!”

„Meil oli palju lööke, mis läksid mööda või lõime posti,” võttis mängu kokku Tammeka ameeriklasest poolkaitsja Alex Nimo.  „Kui need oleks olnud raami läinud, oleksime löönud rohkem väravaid. Me mängisime hästi tegelikult.”

„Väljak oli tegelikult suurepärane. Väga-väga suured tänud fännidele. Me hindame seda, see oli väga tore,” kiitis Nimo talgulisi ning muruplatsi.

Viimases voorus kohtub Tammeka võõrsil meistritiitli kindlustanud Nõmme Kaljuga ning Tallinna Kalev mängib pingelises mängus Kuressaarega. Meistriliiga lõppseis otsustatakse 3. novembril.

27. oktoobril kell 14:00 Tartu Tamme staadion (Kungla 1a, Tartu)
TARTU JK TAMMEKA - PAIDE LINNAMEESKOND  1:1 (0:1)
Väravad: 70. Alexander Frank Nimo - 4. Tiit Tikenberg
Hoiatused: 17. Alexander Frank Nimo - 36. Andre Mägi, 53. Mait Nõmme, 56. Lauri Varendi, 65. Timo Lomp

JK Tammeka: 33-Lukjanov, 5-Kaldoja, 12-Tutk, 15-Hurt, 17-Laas (39. 23-Tiirik), 32-Tamm, 7-Siim Tenno, 43-Mboungou, 10-Nimo, 11-Pakk, 99-Barry.
Varus: 98-Kütt, 16-Naggel, 9-M. Valtna, 13-Lorenz, 92-Simo Tenno, 88-Paabut, 23-Tiirik.

Paide LM: 12-Orgla, 13-Mägi, 4-Nõmme, 28-Vanna, 17-Varendi, 23-Tubarik, 25-Reinsoo, 8-Kõll, 18-Lehtonen (46. 27-Ištšuk), 10-Tikenberg, 14-Rõivassepp (63. 5-Lomp).
Varus: 5-Lomp, 6-Puhke, 7-Kald, 29-Veis, 15-Anso, 27-Ištšuk.

Mänguolud: -1, pilves ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.