10

10.2012

06:14

Viikmäe kuldne tabamus kindlustas Kaljule meistritiitli

Nõmme Kalju sattus tiitli kindlustamise mängus Kuressaares raskustesse, kuid vahetusest sekkunud Kristen Viikmäe värav oma esimesest puutest tõi neile nii 1:0 võidu kui ka sellega kaasnenud meistritiitli, kirjutab Soccernet.ee.

Viimati Saaremaad külastades lõi Kalju koguni üheksa väravat, aga seekord oli pinge suurem ning värav lasi end oodata 84. minutini. Vaid minut varem vahetusest sekkunud Viikmäe värav jäigi kohtumise ainsaks.

Teise poolaja alguses oli Kaljul kasutada ka penalti, aga Jüri Jevdokimovi löögi suutis Riido Reiman tõrjuda.

Kohtumises oli mõlemal meeskonnal palju kaalul - Kaljul meistritiitel ning Kuressaarel püsimajäämine. Selleks puhuks olid mõlemad meeskonnad ka oma parimad rivistused platsile asetanud.

"Tüüpiline sügisene väljak, selline pehme ja soine. Raske oli, aga suutsime olukordi luua, kuid poistel oli ikka väga raske. Siiski tulime sellest lõpu eel edukalt välja," kiitis kohtumise järel Igor Prins.

Avapoolajal ei saanudki Kalju kohtumist täielikult oma kontrolli alla, vaid jäi hätta saarlaste väravaluugi lahtimurdmisega. Samas näitas ilusat mängu ka Kuressaare, kes kodus alati vastastele peavalu valmistab.

Teine poolaeg algas aga külalismeeskonnale, kel silmis suur siht tiitli kindlustamise näol, kindlamalt, luues oluliselt rohkem momente.

Parim väravalöömise võimalus avanes aga 51. mänguminutil, mil kastis Tarmo Neemelo vastu viga tehti. Kohtuniku määratud penaltit aga Jüri Jevdokimov sahisema ei suutnud panna, vaid pidi tunnistama Riido Reimani pealejäämist tolles olukorras.

Sellest ei lastud end aga morjendada, vaid jätkati ründamist, andes kodumeeskonnale sellega võimalusi kontrarünnakutega nõelata, kus Andre Ilves mitmel korral lähedal oli.

Siiski tõi taas Kaljule kastanid tulest välja kogemus, mida seekord demonstreeris võimsalt Kristen Viikmäe, sekkudes mängu 83. minutil ning juba minut hiljem lõi ta oma esimese puutega Kaljule kauaoodatud juhtvärava! Sellega mäng ka sisuliselt lõpetati.

"Väga napilt kaotasime selle mängu. Olime mängus sees, peaaegu lõpuni. Oleksime tahtnud seda viiki kätte saada ning Kalju tiitlipidu natuke edasi lükata, aga kahjuks ei tulnud välja. Tegid lõpuga meile ära jälle," tõdes Kuressaare mängija Andre Ilves.

"Meie mäng oligi üles ehitatud kaitsele ning ma usun, et see tekitas ka täna Kaljule peavalu. Arvan, et viik oleks täna õiglasem tulemus olnud, meil oli mängu lõpus üks hea moment, mis oleks meid juhtima viinud, kuid paraku kasutas Kalju oma ühe vähestest 100% võimalustest ära, lisas Ilves.

Kaljul on kolm mängu enne hooaja lõppu koos 88 punkti ning lähimail jälitajail Floral ja Levadial neid võimatu püüda. Järgmine kohtumine seisab ees 20. oktoobril kell 14.00 kodus Sillamäe Kalevi vastu. Kuressaare võõrustab samal ajal FC Levadiat.

9. oktoobril kell 16:30 Kuressaare linnastaadion (Staadioni 2, Kuressaare)
FC KURESSAARE - NÕMME JK KALJU  0:1 (0:0)
Värav
: 84. Kristen Viikmäe
Hoiatused: 61. Rene Aljas, 81. Mikk Metsa
51. minutil tõrjus Riido Reiman Juri Jevdokimovi löödud penalti

FC Kuressaare: 12-Riido Reiman, 11-Metsa (90. 17-Arli Saar), 25-Viira, 33-Pajunurm, 10-Ilves, 7-Gerasimov, 18-Aljas, 20-M. Rajaver (68. 5-Tikerberi), 23-Luup, 3-Könninge, 39-Valmas.
Varus: 1-Nurmik, 5-Tikerberi, 17-Arli Saar, 29-Erlenbach.

JK Kalju: 1-Teleš, 14-Kallaste, 5-Bärengrub, 3-Koogas, 6-Rodrigues, 75-Wakui, 7-Puri, 10-Konsa (83. 11-Viikmäe), 16-Melts (46. 18-Terehhov), 15-Jevdokimov (68. 9-Quinteri), 99-Neemelo.
Varus: 96-Koppel, 11-Viikmäe, 2-Bianchi, 18-Terehhov, 25-Cole, 8-Ceesay, 9-Quinteri.

Mänguolud: +13, hoovihmane ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.