14

04.2012

17:45

Viljandi mängis kaotusseisu kindlaks võiduks

FC Viljandi tuli koduväljakul välja kaotusseisust, et alistada FC Kuressaare 3:1. Kaks väravat lõi Marten Mütt.

Kaheksanda vooru kohtumine Viljandi kunstmurul algas külaliste kerge survega, mille realiseeris 9. minutil väravaks. Mullu samas mulke 2:0 nuhelnud Kuressaare võis sellest oodata ehk sarnast stsenaariumit, kuid Zaur Tšilingarašvili meestel oli püssirohtu veel küllalt.

Mütt viigistas 22. minutil ja juba kuusteist minutit hiljem viis Jaan Leimann võõrustajad ette. 66. minutil lõi Mütt enda teise ja Viljandi kolmanda ning kui 76. minutil pidi Märt Kluge pärast teist kollast kaarti väljakult lahkuma, ei olnud võitjas kahtlust.

Naerusuisel Tšilingarašvilil oli pärast hooaja teist võitu öelda vaid üht: “Super!”

Kaitsja Joel Indermitte avas kaarte pisut enam, öeldes, et pärast avakolli ehmatust saadi end käima ja tõi välja ka võidu võtme.

“Esimene ehmatas ära, aga hiljem saime ennast käima ja suutsime oma mängu mängida. Kuna vastane mängis kõrge kaitseliiniga, oli hea nende selja taha söötu otsida,” rääkis Indermitte.

FC Viljandi on nüüd kuue punktiga seitsmes, jäädes Tallinna Kalevist ja Paide Linnameeskonnast vaid ühe silma kaugusele. Kuressaare on kolme silmaga eelviimane, üheksas.

“Nagu ma enne hooaega ennustasin, on noor Viljandi meeskond väga näljane ja võitleb iga sentimeetri pärast,” arutles Kuressaare mees Pelle Pohlak. “Me suutsime enda mängu mängida ainult esimesed 15 minutit. Teisel poolajal oli näha ka Viljandi parem füüsiline seisund. Parem meeskond võitis!”

Järgmisel laupäeval võõrustab Kuressaare Tallinna Kalevit ja Viljandi sõidab külla Sillamäele. Mõlemad matšid algavad kell 17.00.

14. aprillil kell 17:00 Viljandi kunstmuru (Ranna pst 1, Viljandi)
FC VILJANDI - FC KURESSAARE  3:1 (2:1)
Väravad: 22., 66. Marten Mütt, 38. Jaan Leimann - 9. Amor Luup
Hoiatused: 26., 77. Märt Kluge, 78. Sami-Sander Kivi
Eemaldamine: 77. Märt Kluge

FC Viljandi: 1-Dmitriev, 17-Karu, 4-Indermitte, 77-Lätt, 80-Tšegodajev (72. 15-Metsa), 10-Laht (37. 26-Liivamägi), 8-Sinilaid, 16-Ottis, 22-Mütt, 7-Leimann, 11-Krillo (69. 18-Junolainen).
Varus: 12-Palm, 26-Liivamägi, 15-Metsa, 9-Lepik, 18-Junolainen, 45-Munskind.

FC Kuressaare: 1-Lavrentjev, 5-Pajunurm, 4-Kluge, 26-Kivi, 25-Viira, 8-Trasberg (73. 18-Aljas), 23-Luup, 7-Gerasimov, 39-Valmas, 13-Rauno Reiman (46. 17-Könninge), 10-Ilves (79. 11-Reinsalu).
Varus: 12-Riido Reiman, 11-Reinsalu, 18-Aljas, 17-Könninge, 6-Pohlak.

Mänguolud: +6, pilves sademeteta ilm; kunstmuru heas seisukorras.