30

04.2011

17:15

Viljandi sundis Flora A. Le Coq Arenal 0:0 viiki

Tallinna FC Flora ei suutnud A. Le Coq Arenal lahti muukida FC Viljandi kaitseliini ja lõpetas avaringi 0:0 viigiga.

“Supertublid olid meie mängijad!” õhkas Viljandi peatreener Zaur Tšilingarašvili pärast mängu. “Ma lihtsalt armastan neid poisse. 0:0 on hea tulemus. Warrior mängis eile tegelikult tublisti ja täna Viljandi samuti.”

Mängu, iseäranis teist poolaega domineeris Flora täielikult, kuid palli valdamist ei saanud kroonima ükski värav. Kui senise hooaja jooksul on valitsev meister nõrgemate vastu lõpuks jõuga oma võtnud, siis täna jäi rammust puudu.

“Väga võitluslik mäng oli. Teadsime, et peame kaitsvalt lähtudes mängima,” sõnas Viljandi keskkaitsja Joel Indermitte. “Kõik teadsid, mida tegema peab ning talitasid ka selle järgi. Flora vastu on mängijad kõrgelt motiveeritud ning tulemus on siin. Flora küll üritas, kuid tõesti suure tahtmise pealt suutsime nende mängu ära rikkuda.”

Kohe kohtumise alguses avanes Viljandil võimalus juhtima minna, kuid Karl Mööli söödust Marko Meeritsa vastu üks-ühele pääsenud Aleksandr Kulatšenko lõi napilt mööda. Veerandtunni möödudes haaras Flora üha jõulisemalt ohjad ning täna 21. sünnipäeva tähistav Zakaria Beglarišvili paistis mitmel puhul silma.

Esmalt lendas tema pehme kauge kaarpall Aiko Orgla valvatud Viljandi värava latti, siis andis grusiin priima söödu läbijooksule Rauno Allikule, ent ründaja lõi palli Orglale sülle.

Tšilingarašvili tõi teiseks poolajaks Stanislav Goldbergi asemele sisse Marten Müti ning see käik õigustas end täielikult. Ehkki Flora surus pidevalt, ei leitud maadmööda käiku väravani ja õhus domineeris Mütt.

“Meie mängus ei olnud kvaliteeti. Sellest, et oskame joosta ja sööta – kasu ei ole ja tulemust ei ole,” pahandas Flora loots Martin Reim.

Lõpuminuteil käis pall korraks Orgla väravas, kuid seda suluseisust. Oma šansse ei realiseerinud Henri Anier ega Karl Palatu.

“Oleme väga pettunud, et me ei suutnud Viljandi tugevat umbkaitset murda,” ütles kapten Karl Palatu. “Süüdistada on meil ainult iseennast, sest võimalusi meil tekkis. Kohtume nendega järgmisel nädalal uuesti – igas asjas on meil vaja paremini tegutseda, kui tahame võõrsil neile väravat lüüa.”

Tabelis lähenes FC Kuressaaret 5:1 nuhelnud Levadia Florast ühe ja Paidet 3:0 võitnud Kalju kahe punkti kaugusele. Flora ja Viljandi on uuesti vastamisi järgmisel laupäeval kell 17.00 Viljandi linnastaadionil.

30. aprillil kell 17:00 A. Le Coq Arena (Asula 4c, Tallinn)
TALLINNA FC FLORA - FC VILJANDI  0:0 (0:0)