KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Alanud aasta toob Eestisse jalgpalli suurvõistluse
Alanud aasta 3.-15. juulini peetakse Tallinnas, Rakveres ja Haapsalus kuni 19-aastaste noormeeste jalgpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniir, mis on Eesti spordiaasta suursündmuseks.

U-19 EM-finaalturniir on Eesti jaoks ajalooline sündmus, sest tegemist on esimese jalgpalli EM-finaalturniiriga Eestis ning ühtlasi on see esimene kord, mil Eesti jalgpallikoondis mängib EM-finaalturniiril. Euroopa meister selgub 15. juulil A. Le Coq Arenal.

Eesmärgiks on turniir väga heal tasemel korraldada, tutvustada Eestit kogu maailmale ning et võimalikult palju kohalikke inimesi turniirist osa saaksid. "Turniiri õnnestumine on oluline, kui tahame tulevikus veel selliseid võistlusi korraldada," märkis U-19 EM-finaalturniiri direktor Anne Rei ajakirja Jalka jaanuarikuu numbris.

Turniiril toimub kokku 15 mängu, millest üheksast teeb otseülekande Eurosport ning mille pilt jõuab ka Aasia, Aafrika, Põhja- ja Lõuna-Ameerika suurimate telekanaliteni. Alagrupiturniiri kohtumised toimuvad 3., 6. ja 9. juulil A. Le Coq Arenal, Kadriorus, Rakveres ja Haapsalus, poolfinaalid 12. juulil A. Le Coq Arenal ning finaal 15. juulil samuti A. Le Coq Arenal.

Finaalturniirile kvalifitseerub koos korraldajariigiga 8 koondist, kes selguvad Eliitringi mängude järel mai lõpus ja kes loositakse alagruppidesse 6. juunil Tallinn.

Pikemalt saab U-19 EM-finaalturniiri ettevalmistustest lugeda jaanuarikuu Jalkast
01.01.2012 12:50
 


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.