17

05.2021

11:13

Barcelona krooniti naiste Meistrite liiga võitjaks

Eile Göteborgis peetud naiste Meistrite liiga finaalis teenis tänu suurepärasele avapoolajale veenva võidu Barcelona, kui finaalis alistati Londoni Chelsea 4:0.

Kohtumine algas väga tormiliselt, kui juba 30. sekundil jäi Chelsea õnnetu omavärava tõttu kaotusseisu. Inglismaa naiskonnal tekkis kiirelt ka võimalus viigistamiseks, kuid Pernille Harderi pealelöök lendas napilt üle värava. Seejärel võttis ohjad enda kätte Barcelona ja näitas tõhusat ründetööd. 13. minutil tegi Melanie Leupolz karistusalas vea Jennifer Hermoso vastu ning Alexia Putellas viis penaltipunktilt Barcelona 2:0 juhtima. Eduseis ei vähendanud Hispaania naiskonna hoogu, sest juba 21. minutil viidi pall heade söötudega karistusalasse Aitana Bonmatile, kes kasutas ära  Chelsea kaitsemängija ebakindluse ja lükkas palli väravasse. Barcelona neljandale väravale tegi ära suure eeltöö Hollandi koondislane Lieke Martens, kes murdis vasakust äärest kasti ja saatis madala palli värava ette. Seal näitas head vaistu norralannast ründaja Caroline Graham Hansen, kui edestas kaitsjat ja saatis palli tühja väravasse.

Teisel poolajal haaras initsiatiivi Chelsea, et suurt kaotusseisu ümber pöörata. Barcelona vajus allapoole ja lubas vastastel ka rohkem palliga tegutseda, kuid midagi üleliia ohtlikku siiski Hispaania klubi värava ees tekitada ei õnnestunud. Barcelona jaoks oli tegemist teise Meistrite liiga finaaliga ning esimese võiduga, Chelsea mängis finaalis esmakordselt.