12

03.2024

14:33

Eesti jalgpalliametnikke ootavad ees otsustavad Konverentsiliiga mängud

UEFA klubivõistlussarjades toimuvad sel nädalal otsustavad sõelmängude kohtumised, mis selgitavad järgmisse vooru pääsejad. Konverentsiliigas peetavatele kohtumistele on eri ülesandeid täitma määratud mitmed Eesti jalgpalliametnikud.

Neljapäeval, 14. märtsil toimuval FC Viktoria Plzeňi (Tšehhi) ja Servette FC (Šveits) vahelisel kohtumisel on ametis lausa kaks eestlast: Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) kohtunike komisjoni liige Uno Tutk tegutseb kohtunike vaatlejana ning Oleg Harlamov täidab kohtumisel delegaadi ülesandeid. Tutki pilgu all mõistab õigust Šotimaa kohtunikebrigaad, mille eesotsas on kogenud William Collum. Plzeňi ja Servette'i mäng tõotab tulla põnev, sest möödunud nädalal toimunud esimeses vaatuses leppisid meeskonnad 0:0 viiki ning veerandfinaali pääseja selgitatakse seega neljapäeval Plzeňis Doosan Arenal. Kell 19.45 algavale mängule saab kaasa elada Viaplay vahendusel.

Samal päeval selgitavad veerandfinalisti ka Club Brugge (Belgia) ja Molde FK (Norra), kelle vahelises kohtumises on korraldusjuhina (venue director) ametis meeste koondise mänedžer Miko Pupart. Möödunud nädalal Norras toimunud kaheksandikfinaalis suutis kodumeeskond Molde kirja saada 2:1 võidu, millega ollakse otsustava mängu eel eelisseisus. Meeskondade saatuse üle otsustav kohtumine algab Jan Breydeli staadionil kell 22.00 ning sellest vahendab otsepilti Viaplay.

Pildil Uno Tutk. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee