19

12.2019

16:41

Jalgpalliliidu akadeemia meeskonnad alistasid Soome vastased

Eesti Jalgpalli Liidu akadeemia meeskonna käisid Helsingis kohtumas Soome eakaaslastega. Nii 2004. kui ka 2005. aasta noormehed olid üle KäPa võistkonnast, 2004. aasta KäPa võistkonna näol on tegu oma vanuseklassi Soome meistriga.

Möödunud nädalavahetusel PikkuPekka Areenal peetud matšides alistasid 2004. aastal sündinud poisid tänu Egert Pootsiku tabamusele ja Aleksander Švedovski kahele väravale vastased pärast 0:2 kaotusseisu jäämist 3:2. Aasta nooremad mängisid KäPa meeskonna üle 3:1, kui väravad said kirja Mihhail Kolobov, Jevgeni Radionov ja Joosep Põder.

„2004. aasta meeskonna puhul tasub välja tuua, et vastane oli väga tugev. Jäime 0:2 kaotusseisu, kuid suutsime viimasel kümnel minutil löödud väravatest 3:2 võita,“ oli meeskonna peatreener Marko Pärnpuu tulemusega rahul. „Jäime esmalt surve alla ja meil läks aega, et tempoga kohaneda. Vastane mängis kiireid palle mööda maad ning vahetasid osavalt oma kohti. Tegu oli tehniliste ja osavate mängijatega. Aga saime mõne aja pärast mängu sisse, vaheajal andsime meeskonnale selgemaid juhiseid, kuidas vastase käike kinni panna ning teisel poolajal olid soomlased raskustes, et meie kolmandikule jõuda. Meil hakkasid võimalused tekkima ja kuigi esialgu jäid need kasutamata, siis lõime kolm tükki viimase kümne minutiga, sealhulgas kaks tabamust standardolukordadest. Švedovski võiduvärav sündis täitsa viimasel sekundil. Olen rahul, sest poisid võitlesid kõvasti ja andsid endast kõik!“

2005. aasta mängijate baasil* loodud meeskonda oli Pärnpuu sõnul keerulisem ette valmistada, sest polnud teada, millisel tasemel vastased on. Esimesel poolajal mindi mängu kolme väravaga juhtima. „Ma ütleks nii, et see polnud mängupilti peegeldav seis, sest tegelikult olime vastasega üsna võrdsed, aga meil õnnestus realiseerimine ning taaskord osutusid edukaks standardolukorrad. Tooksin välja, et tegu oli selle koosseisu esimese mänguga ning nii mõnigi poiss mängis enda jaoks ebatavaliselt positsioonil, nii et juhendamist jagus. Meil oli plaanis anda ka kõikidele poistele mänguaega ning kaotasime vahetusi tehes veidi oma rütmi, mis andis vastasele võimaluse meile surve peale panna. Aga saime hakkama, endalgi oli võimalusi kontrarünnakutest ja lõpuks osutus lõpptulemuseks 3:1, sest vastane lõi meile ühe penaltist sisse. Kuna igapäevatöös ei valmistu see akadeemia meeskond ette mängudeks ühtse võistkonnana, siis ma arvan, et võisime rahule jääda,“ kirjeldas Pärnpuu.

Akadeemia peatreener Pärnpuu lisas, et treeneritel oli huvitav jälgida mängijaid olukorras, kus ei esindata oma tavapärast koduklubi. „Üks asi on vaadata mängijaid koduklubides, teine asi koondise eest ja kolmandana nüüd akadeemia ridades. Saime päris palju infot, mis on hästi ja mida võiks parandada. Kuna 2004. aasta meeskonda ootab suure tõenäosusega kevadel ees üks põnev kohtumine, siis tuleb see info meile kindlasti kasuks.“

2018. aasta sügisel avasid Eesti Jalgpalli Liit ja Arte gümnaasium jalgpalliklassi, kus alustasid õppimist 2004. aastal sündinud noormehed. Tänavu jätkus programm uue vanuseklassiga.

EJLi akadeemia koosseisud Soomes Helsingis PikkuPekka Areenal (14.12.2019):
EJL Arte akadeemia (04): Oskar Hendrikson, Hugo Palutaja, Oliver-Aleksander Otti, Egert Pootsik, Oliver Niit, Roman, Teljakov, Ramon Smirnov, Kristofer Robin Grün, Markus Riisenberg, Aleksander Švedovski, Daniil Golovatš.
Vahetusest sekkusid: Romet Mathias Kivestu, Adrian Mõttus, Georg Pank, Feodor Melehhov, Markus Vetto, Rinno Saviir.
EJL Arte akadeemia (05)*: Aron Allik, Klaivert Märtson, Karl Orren, Mihhail Kolobov, Välek Altnurme, Sander Soo, Oskar, Hõim, Romeo Aan, Sten-Marten Zuts, Jevgeni Radionov, Joosep Põder.
Vahetusest sekkusid: Sten Maripuu, Tanel Darius Leis, Mark Terehhov, Robin Isok, Siim Erik Salura, Markus Põder.
Peatreener: Marko Pärnpuu
Treener: Marko Lelov
Kehalise ettevalmistuse treener: Andrei Veis
Väravavahtide treener: Andrus Lukjanov

*05' meeskonna ridades jooksid väljakule ka mõned 2004. aastal sündinud mängijad