Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) ja Euronicsi koostöös teist suve toimunud tüdrukute suvelaagrite järel pälvis kolm noort jalgpallisõpra stipendiumi jalgpallitreeningutega alustamiseks.
Stipendiumi pälvisid Loore Helena Rist (Tallinna FC Flora)*, Rahel Tõugu (Paide Linnameeskond) ja Sarah Voojärv (Kohila Püsivus).
EJL-i tüdrukute harrastusjalgpalli projektijuhi ja laagrite eestvedaja Kethy Õunpuu sõnul kinnitasid tänavused laagrid, et jalgpall köidab järjest rohkem tüdrukuid. „Enam kui pooltele tüdrukutele olid laagrid esimeseks kogemuseks jalgpallis. See näitab, et jalgpall pakub rõõmu ja huvi ka neile, kes pole varem jalgpalliga kokku puutunud. Veelgi suurem rõõm on, et saame tänu Euronicsile anda kolmele tüdrukule võimaluse alustada päris treeningutel, kus nad saavad oma huvi ja oskuseid edasi arendada.“
Stipendiumisaajate õnnitlemine toimus 19. augustil A. Le Coq Arenal EJL konverentsikeskuses toimunud Euronicsi naiste jalgpalli konverentsil. Voojärv sai oma auhinna kätte neljapäeval, 4. septembril.
Euronics annab koos EJL-ga välja stipendiumid kolmele tüdrukule, kes veel ei osale jalgpallitreeningutel ega pole mänginud Eesti meistrivõistlustel, aga soovivad seda järgneva hooaja jooksul teha. Stipendiumisaajate eest katab Euronics laagritele järgneval sügisel, talvel ja kevadel trennikulud 300 euro ulatuses.
Eesti Jalgpalli Liit alustas koostöös Euronicsiga tüdrukute jalgpallilaagrite projekti 2024. aasta suvel. Esimesel aastal korraldas laagreid 10 jalgpalliklubi, kelle juures koges mängurõõmu 271 tüdrukut üle Eesti. 2025. aastal toimus laager 12 klubi juures ning nendes osales kokku 379 tüdrukut. Juunis võõrustasid tüdrukuid FC Kuressaare, JK Tabasalu, Paide Linnameeskond, Pärnu JK Poseidon, Tartu JK Tammeka ja Viimsi MRJK. Augustis korraldasid laagreid FC Elva, JK Tallinna Kalev, Kohila Püsivus, Saku Sporting, Saue JK ja Tallinna FC Flora.
*sulgudes klubid, kelle laagrites tüdrukud osalesid
Tõugu ja Rist said oma meene kätte 19. augustil toimunud Euronicsi jalgpalli konverentsil. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee