01

08.2022

14:37

Rekordeid purustanud naiste EM-finaalturniiril krooniti võitjaks Inglismaa

Pühapäeva õhtul lõppenud EM-finaalturniiril alistas Inglismaa lisaajale läinud finaalis 2:1 Saksamaa ja krooniti esimest korda Euroopa meistriks.

Kohtumise avapoolaeg kulges mõlemapoolsete võimalustega, ent vastaste väravalukku lahti muukida ei õnnestunud. Teist kolmveerandtundi alustasid teravamalt sakslannad ja ohtlikumad võimalused langesid just neile. Sellele vaatamata oli Inglismaa see, kes kodupubliku rõõmuks skoori avas. Mängu 62. minutil saatis Keira Walsh enda väljakupoolelt teele pika palli, mis leidis suurepäraselt üles kaitseliini selja taha sööstnud Ella Toone’i. Manchester Unitedi ründaja tõstis palli üle vastu sööstnud Saksamaa väravavahi Merle Frohmsi. Veerand tundi hiljem tõi Saksamaa ennast mängu tagasi, kui Lina Magull realiseeris osavalt Tabea Wassmuthi söödu.

Normaalaja lõpu eel tõmbasid mõlemad naiskonnad veidi tagasi ning kohtumine läks lisaajale. Jällegi olid sakslannad need, kes näitasid värskemat minekut, kuid Inglismaa suutis kaitses piisavalt hästi tegutseda. Otsustavaks sai mängu 110. minut, kui Lauren Hempi nurgalöök tekitas vastaste karistusalas piisavalt segadust ning Chloe Kelly suskas palli võrku. Inglannad suutsid pärast oma juhtväravat mängu üle kontrolli võtta ning lõpuvile kõlades võisid nende juubeldused kõlada.

Mängu tipphetki näeb ERR-i spordiportaalist.

Finaalkohtumist jälgis Wembley staadionil 87 192 pealtvaatajat, mis tähistab ühtlasi nii naiste kui ka meeste EM-finaalide publikurekordit.

Suurturniiri otsustavad kohtumised jõudsid mugavalt ka Eesti televaatajateni, kui alates veerandfinaalidest kandis mänge otsepildis üle ETV2. Finaali oli võimalik jälgida ka Vabaduse väljakul suure ekraani vahendusel. Eestil oli turniiri ja finaalkohtumisega ka lähem seos, kui Karolin Kaivoja teenindas abikohtunikuna Norra – Põhja-Iirimaa ja Itaalia Islandi kohtumisi ning täitis finaalis varuabikohtuniku rolli, saades kaela ka tänumedali.